اصناف شهر

تعمیرگاه مزدا

تعمیرگاه

۱۶ اسفند ۱۴۰۱ 4310 بازدید
اصناف شهر
تعمیرگاه-مزدا

تعمیرگاه مزدا

آگهی بیشتر...

تعمیرگاه مزدا یکی از خدمات تخصصی که ما میتوانیم برای ماشین ها به آن توجه کنیم، تعمیرگاه های اختصاصی هر ماشین میباشد که نشان میدهد مکانیک ها سالیان طولانی را گذرانده اند تا بتوانند به صورت اختصاصی روی ماشین مزدای شما کار انجام بدهند.

مدیریت: جناب آقای حسین بختیاری

تماس:

02122958344

09124074868

تعمیرگاه-مزدا-تعمیرات
تعمیرگاه-مزدا-تعمیرات

تعمیرگاه مزدا Mazda repair shop

تعمیرگاه مزدا Mazda repair shop  یک تعمیرگاه بسیار اختصاصی برای انواع مدل های مزدا میباشد که شما با خیالی آسوده میتوانید حضور پیدا کنید و ماشین خود را به تعمیرگاه های اختصاصی بسپارید تا بدانید تمامی افرادی که روی ماشین شما در حال کار کردن میباشند اختصاصا تعمیرکاران خودروی مزدا میباشند و اینطور نیست که با ماشین شما به صورت نا آشنا برخورد نمایند و یا برای بار اول میباشد که میخواهند با این سبک ماشین کار کنند و آن را تعمیر کنند.

تعمیرات ماشین های اختصاصی و برندهای اختصاصی یک هنر میباشد و جالب توجه است که بسیاری از مکانیک های کشور چندین لوگو و نماد ماشین هارا در سردر خود میزنند و تعمیرات تخصصی آنهارا به عهده میگیرند، اما بهتر است شما به افرادی که به صورت اختصاصی تنها روی یک برند کار میکنند اعتماد بیشتری داشته باشید و سعی کنید کار و تعمیرات ماشین خودتان را به آنها بسپارید، زیرا آنها تنها برای این خودرو دوره گذرانده اند و در طی این سالیان تجربه فقط تعمیرات خودروی مزدا را به دست آورده اند و این از همه نکات مهم تر است.

خودروی مزدا دارای قطعات فنی زیادی میباشد که اصلیت این برند برای کشور ژاپن بوده است و یکی از برندهای پرطرف دار در سرتاسر دنیا میباشد و این خودرو از کیفیت بسیار بالایی برخوردار میباشد.

تعمیرگاه-مزدا
تعمیرگاه-مزدا

مکانیک مزدا 2000

مکانیک مزدا 2000 که در مجموعه تعمیرگاه مزدا چند نفر به صورت اختصاصی انجام میدهند و میتوانند خدمات و تعمیرات تمامی قطعات این ماشین را به طور بسیار عالی و با مهارت بسیار بالا به عهده گیرند. این ماشین به خاطر نوع فعالیت و کاربری آن که ماشین باری سری مزدا بوده است و از نظر اینکه میتواند بار زیادی را تحمل کند، طبیعی است که میزان خرابی آن به خصوص جلوبندی آن بیشتر از سایر برندهای مزدا نیاز به تعمیر خواهد داشت.

خیلی از وقتها جاده هایی که خودرو های باری در آن تردد دارند شاید به خاطر باران های شدید آسفالت دچار گودی و یا کنده شدگی باشد که ماشین با بار درون آنها می افتد و احتمال آسیب دیدن به جلوبندی آن بالا میرود و قبل از آنکه خسارات بیتشری به خودروی شما تحمیل شود بهتر است در زودترین زمان ممکن خود را به تعمیرگاه مزدا برسانید و جلوی خرابی های بیشتر را بگیرید و خیلی سریع تعمیرات مزدا 2000 را انجام دهید.

تعمیرگاه-مزدا-2000-مزدا-وانت
تعمیرگاه-مزدا-2000-مزدا-وانت

تعمیرگاه مرکزی مزدا

تعمیرگاه مرکزی مزدا که نام رسمی ما نیز میباشد سعی کرده ایم بتوانیم تمامی مدل های این خودروی ژاپنی را جزو خدمات خود بیاوریم و به نحو احسن تمامی قطعات و استانداردهای جهانی از نظرت تعمیرات این خودرو را برعهده بگیریم. خدماتی که تعمیرگاه مزدا شامل آن میشود به چند مورد آن در زیر اشاره خواهیم کرد:

 • تعمیرگاه مزدا 323

این مدل سری بسیار عالی و قدیمی مزدا به حساب می آید که ژاپن در طراحی و دیزاین آن برای خانواده ها یک مدل سدان طراحی کرد که با حجم موتور 1600 که یک پیشران بسیار قدرتمند برای این خودرو میباشد در آن تعبیه کرده است. این خودرو در 3 مدل دیزاین شده است که شامل گیربکس اتوماتیک، گیربکس دستی و فول آپشن تولید شده است.

ما در تعمیرگاه مزدا سعی کرده ایم تا بتوانیم هم از نظر فنی و هم از نظر جلوبندی تمامی تعمیرات این ماشین را به کمک بهترین متخصصان انجام دهیم و به خاطر کمبود قطعات آن، شما با خیالی راحت میتوانید ماشین خود را به ما بسپارید و نگرانی برای تامین قطعات آن در صورت خرابی نداشته باشید و ما سعی میکنیم که در بیشتر مواقع قطعات خودروی شمارا تعمیرکنیم و در صورت نیاز تعویض نماییم.

 • تعمیرگاه مزدا 2000

یکی از بهترین تعمرگاه های شناخته شده مزدا بابت تعمیرات مزدا 2000 که همیشه به خاطر اینکه صاحبان این خودرو مراجع زیادی بابت فعالیت باری این خودرو دارند ما همیشه سعی میکنیم تا با بهترین قیمت و در بیشتر موارد ما قطعات آنهارا تعمیر نماییم تا بتوانند این عزیزان با کمترین قیمت خودروی خود را تعمیر کنند و از ما یک ضمانت اصالت کار و استفاده از قطعات اورجینال بگیرند و در بیشتر مواقع ما سعی میکنیم جلو بندی این خودرو را تقویت نماییم تا شما عزیزان بتوانید هم مسافت بیشتری را با آن طی نمایید و کمترین خرابی جلوبندی را داشته باشید.

ما تلاش کرده ایم که بزرگترین مجموعه تعمیرگاهی مزدا در کشور باشیم و بالاترین رضایتمندی را همیشه داشته باشیم.

 • تعمیرگاه مزدا 3 و new

مزدا 3 یکی از بهترین تولیدات سری مزدا میباشد که ژاپن آن را در دو سری مزدا 3 و مزدا new با آپشن های مختلف سری بازار کرد. این سری از مزداها که به سبک ماشین های رالی دیزاین و طراحی شده بود، ماشین های بسیار سرعتی و پرشتابی هستند و به خاطر تعداد بسیار زیادی که در کشور هم تولید و هم به صورت واردات اومد، شمار زیادی از آن قابل رویت میباشدو طرفداران بسیار زیادی دارد.

از این نظر ما برای تامین و رفاه حال مشتریان عزیز تعدادی از بهترین متخصصین و تعمیرکاران حرفه ای مزدا3 و new را دراین تعمیرگاه جمع آوری کرده ایم تا بتوانند با حرفه ای ترین شکل و تجهیزات روز دنیا برای تعمیرات قطعات مختلف این خودرو هم از نظر فنی، برقی، جلوبندی و سایر بخش های مختلف ماشین به بهترین شکل ممکن تعمیرات ماشین شما را انجام دهند.

مکانیکی-مزدا
مکانیکی-مزدا

نمایندگی تعمیرات مزدا در تهران

ما سعی کرده ایم تا با تجهیزات روز دنیا که از کشور ژاپن وارد کرده ایم، بهترین خدمات را جهت تعمیرات ماشین های مزدای شما ارائه دهیم. این تجهیزات برای تمامی مدل های مختلف و تولیدات سالهای مختلف یکسان نبوده و از امکانات مختلفی برخوردار میباشند. تعمیرات تخصصی کار بسیار حساس و پیچیده ای میباشد که هر مکانیک و تعمیرگاهی آن را به راحتی به عهده نخواهد گرفت و ضمانت کار سالم با شرایط قطعات کمیاب کار پیچیده ای میباشد.

اینکه تعمیرات در نمایندگی مزدا در تهران به شکلی میباشد که شما عزیزان کمترین مراجعه را برای تعمیر خودروی خود خواهید داشت و همیشه بهترین بودن جزوی از وظایف ما خواهد بود.

معمولا خودروهای ژاپنی دوام بسیار بالایی از لحاظ کیفیت قطعات دارند که فروش این قطعات اگر اورجینال باشد بسیار حائذ اهمیت میباشد. یکی از شرایطی را که ما در این نمایندگی بسیار به آن توجه کرده ایم و سعی کرده ایم تمامی ساختار آن را رعایت کنیم، ارائه قطعات اورجینال و با کیفیت آن قطع میباشد که از لوازم مصرفی گرفته تا سایر قطعات به صورت اورجینال با فاکتور به مشتریان عزیزی که برای خرید و یا تعویض قطعات به ما مراجعه مینمایند ارائه میگردد.

کلینیک تخصصی مزدا

خدمات کلی که ما در این مجموعه به شما عزیزان ارائه میکنیم که شامل بخش های مختلفی میباشد که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

 • مکانیکی مزدا سری های 2000، 323، مزدا2، New
 • صافکاری تمام سری های مزدا
 • تعمیرات حرفه ای گیربکس های اتومات
 • عیب یابی و رفع اشکال سیستم برق خودرو
 • دیاگ با آخرین مدل دستگاه های روز دنیا
 • تنظیم موتور سری های جدید و قدیم مزدا
 • تعویض روغن با ارائه روغن های اورجینال
 • صافکاری و نقاشی به همراه شاسی کشی
 • بالانس درجا و تنظیم فرمان
 • شارژ کولر با بهترین برند گازهای دنیا
 • آچارکشی تمامی بخش های خودرو
 • تعویض چراغ های جلو، عقب و راهنما
 • رفع صدای گیربکس های دستی و اتوماتیک در مزداهای قدیمی و جدید
 • تعویض شمع و وایر ( قطعات اصلی )
 • برطرف کردن صدای بدنه
 • نرم کردن کلاژهای دنده دستی در مزداهای قدیمی
 • تعویض دیسک و صفحه با سری های اصلی
 • تعویض لنت و تنظیم سیستم ترمز خودرو
سرویس-های-دوره-ای-مزدا
سرویس-های-دوره-ای-مزدا

تعمیرگاه سیار مزدا

خوب در بسیاری از مواقع ممکن است خودروی شما دچار نقص فنی گردد و نتوانید آن را تا به تعمیرگاه مزدا برسانید. برای رفاه حال شما عزیزان ما مکانیک را در شهر تهران خدمت شما ارسال میکنیم تا ماشین شما را عیب یابی نماید و در صورت امکان رفع اشکال کند تا بتوانید برای تعمیر کامل آن جلوی تعمیرگاه برسانید.

خوب شما عزیزان روی ماشین بسیار حساس هستید و احتمال آسیب رسیدن به خودروی شما، مخصوصا سری های جدید مزدا که بدنه آن از فلاپ های بیشتری در ساخت آن استفاده شده است، معمولا آسیپ پذیرتر خواهند بود، ما این را درک میکنیم از همین رو سعی کرده ایم تا با متخصصین برای رفع اشکال خودروی شما در محل اقدام نماییم.

تعمیرگاه سیار مزدا یک ایده بسیار خلاقانه از طرف تعمیرگاه مزدا بود که برای تمامی مشتریانی که یک کد اشتراک پیش ما داشته اند و یا ایجاد میکنند صورت میگیرد و میزان اولویت بندی آنها را در بر خواهد داشت. ما همیشه در تمامی مراحل کنار شما خواهیم بود و هدف ما از تمامی این خدمات رضایتمندی بیشتر شما عزیزان و اعتماد سازی در بین شما همشهریان عزیز میباشد.

سرویس های دوره ای مزدا

وقتی شما ماشین مزدا دارید باید به سرویس های دوره ای آن توجه بسیار بالایی داشته باشید. این سرویس ها که ما در پایین آنهارا بررسی خواهیم کرد بسیار حائذ اهمیت بوده و از اینکه شما بخواهید هزینه های بالا و زیادی را تحمیل شوید جلوگیری خواهد کرد.خوب به بررسی چندین نمونه از این سرویس های دوره ای خواهیم پرداخت:

1. تسمه تایم و دینام

تسمه تایم یکی از قطعات بسیار مهم در خودروی شما میباشد که وظیفه آن درست عمل کردن موتورهای بنزینی میباشد. در واقع یک قطعه ای برا تنظیم عملکرد سوپاپ ها و ایجاد احتراق در موتور به صورت منظم در نظر گرفته شده است.

این تسمه باید میانگین بین هر 40.000.000 تا 60.000.000 توسط مکانیک بررسی گردد، البته بهتر است فقط به کیلومتر توجه نداشته باشید و به میزان سالی که از خودرو استفاده میکنید هم توجه کنید، جنس این تسمه ها از پلاستیک میباشد و در آب و هواهای مختلف مثل فصل تاستان و زمستان که سردی و گرمی را میگذراند ممکن است به مرور زمان پوسیده شود و شما از این امر مهم بی خبر باشید و یکدفعه ماشین شما از کار بیفتد که هزینه بسیار سنگینی را بر دوش شما خواهد گذاشت زیرا مستقیما به موتور خودروی شما آسیب وارد خواهد کرد.

تسمه دینام هم که وظیفه آن تامین برق خودرو بدین شکل که نیروی محرکه را از موتور دریافت کرده و توسط دینام برق تولید میکند و آن را در باطری ماشین ذخیره میکند. این رابط انتقال نیرو از موتور به دینام توسط تسمه انجام مییگرد که به آن تسمه دینام میگویند. اگر پارگی در بین راه رخ دهد باطری شما ممکن است قبل از مقصد خالی کند و نیاز به شارژ مجدد دینام داشته باشد که در صورت پاره شدن تسمه این عمل انجام نشده و سبب خاموشی خودروی شما میشود.

پس بهتر است مراحل بالا را بسیار جدی بگیرید و حتما قبل از پارگی و خرابی به آنها توجه نمایید.

2. روغن هیدرولیک فرمان مزدا 323، 2000، new

روغن هیدرولیک در فرمان های هیدرولیکی نقش بسزایی دارد، این روغن در سیستم هیدرولیکی فرمان که سبب نرمی و چرخش راحت فرمان میباشد گردش دارد، نکته های بسیار مهمی را باید حتما در مورد این روغن بدانید.

 • این روغن پس از گذشت زمان تقریبا 12 ماه خاصیت اصلی خود را از دست میدهد و سبب سفت شدن فرمان میشود.
 • ممکن است به خاطر تغییرات دمایی و یا به هر دلیل میزان حجم آن در سیستم هیدرولیکی مزدای شما کم شود و سبب سفتی فرمان شود.
 • با وجود کم شدن حجم روغن سیستم هیدرولیک به درستی عمل نخواهد کرد و احتمال آسیب رسیدن به این سیستم زیاد میشود/
 • در هنگام پیچیدن خشکی فرمان بالا میرود و صدای زیادی از فرمان به گوش میرسد.

پس چک کردن روغن هیدرولیک تقریبا بین 3 تا 6 ماه بسیار مهم میباشد.

3. لنت ها و سیستم ترمز

خوب قبل از هر چیزی باید بگیم که مهمترین بخش یک ماشین سیستم ترمز آن میباشد که بسیار حساس بوده و واقعا جای تاخیر در بازدید ندارد. ای سیستم بسیار حساس میباشد و از قطعات بسیار کوچیک و بزرگ تشکیل شده است که بخش های بسیار مختلفی دارد و اگر کوچکترین اشکالی در آن پیش بیاید، خدای ناکرده احتمال هر گونه خطری در ماشین میباشد.

تعمیرگاه مزدا یکی مواردی را که در چک کردن سیستم های دوره ای بسیار مهم میداند، چک کردن تمامی قطعات و اجزای جز و کل این سیستم میباشد تا از بروز هر گونه حادثه پیشگیری کند. موجود کردن لنت های اصلی ژاپنی یکی از اهدافی میباشد که ما بسیار به آن اهمیت داده ایم تا هم عمر لنت ها را بسیار بالا ببریم و برای دیسک چرخ هم عمر بیشتری را داشته باشیم، لنت های تقلبی توی بازار بسیار زیاد هستش که تشخیص آنها از اصل کار سختی است و بعد از مدت ها شما متوجه خواهید شد.

هم لنت ها عمر بسیار پایین تری نسبت به اورجینال ها دارند و هم صدای زیادی موقع ترمز گرفتن ایجاد میکنند. معمولا لنت ها در بازه هر 25.000 کارکرد باید بازدید شوند و یکی از مشخصات تمام شدن لنت ها هم صدای دیسک چرخ با گرفتن ترمز میباشد که تیکه فلز پشت لنت با دیسک درگیر شده و صدا تولید میکند. قبل از اینکه به دیسک چرخ هم آسیبی وارد شود بهتر است تا زودتر لنت هارا عوض نمایید.

4. دیسک و صفحه

دیسک و صفحه قطعه بسیار مهمی در خودرو میباشد که باید به صورت دوره ای در تعمیرگاه مزدا بررسی و چک شود. از علائم تعویض دیسک و صفحه میتوان در خودروهای مزدا با دنده های دستی، چندین راه وجود دارد که در زیر چند نوع آن را بیان میکنیم.

 • با برداشتن پا از روی کلاچ، قبل از برداشت کامل ماشین شروع به رید زدن میکند
 • شتاب ماشین کاهش چشم گیری پیدا خواهد کرد
 • در موقع سربالایی ها ماشین توان رفتن ندارد
 • ماشین گاز میخورد اما راه نمیرود.
 • دنده ها به خوبی تعویض نمیشوند.

و علائم دیگری هم وجود دارد که آن را مکانیک های تخصصی مزدا میدانند که شما عزیزان پس از حضور در مجموعه میتوانید چک نهایی مزدای خود را به تعمیرگاه مزدا بسپارید.

لیست-خدمات-و-سرویس-های-مزدا
لیست-خدمات-و-سرویس-های-مزدا

5. سیستم تعلیق در مزداهای سری جدید

سیستم تعلیق ماشین یا بخش جلوبندی ماشین میباشد که وزن و تعادل ماشین را حفظ میکند و شامل بخش های شاسی، کمک فنرها، طبق ها، اکسل، سیبک و سایر قطعات میشود. این بخش حتما باید هر 15.000.000 کیلومتر بررسی گردد، اگر قطعه ای خراب باشد سبب میشود تا سیار قطعات هم خراب شوند و شما مجبور خواهید بود هزینه های بیشتری را پرداخت نمایید بابت تعمیر.

وقتی شما وارد دست اندازها میشوید ممکن است صدای بیش از اندازه ای را با گوشتان حس کنید، صداهای جدیدی که از ماشین شنیده میشود و از بخش زیرین ماشین به گوش میرسد، خوب اگر شما هم تجربه کرده اید وقت آن رسیده که حتما جلوبندی ماشین مزدای خود را
به تعمیرگاه مزدا آورده و بررسی های لازمه را انجام دهید.

جلوبندی چیزی نیست که بتوان با چشم بررسی کرد، زیرا هم چال میخواهد و هم باید متخصص چک کنید، در غیر اینصورت ماشین شما فرمانپذیری خوبی نخواهد داشت و ممکن است اشکالاتی را تجربه کنید. البته کشیدن فرمان و یا ساییدگی لاستیک هم جزئی از نشانه های خرابی جلوبندی میباشد.

6. روغن موتور و صافی

موتور به خاطر قسمت های مختلفی که دارد از قطعات متحرک زیادی تشکیل شده است و این جابه جایی ها قطعات باید توسط یک روانکار صورت پذیرد، این بخش توسط روغن موتور روانکاری میشود و باید حتما هر هفته یکبار باید چک نمایید که سطح روغن را بررسی کنید و اگر کم داشت برای اضافه کردن به تعمیرگاه مزدا مراجعه کنید تا کمی روغن را با هم نوع آن جایگزین کند.

معمولا هر روغن موتوری را که شما خریداری میکنید یک میزان کارکرد دارد که در اکثریت آنها معمولا با نوع سوخت داخل ایران بین 5.000 تا 7.000 میباشد که بستگی به نوع روغن دارد. دقت بفرمایید که اگر میزان روغن موتور شما کاهش پیدا میکند ممکن است که خودروی شما دچار روغن سوزی شده و روغن با سوخت ترکیب شده که معمولا همراه با دود از اگزوز خارج میشود.

ما در سیستم های دوره ای این بخش را به صورت کامل با چک کننده های آلایندگی بررسی میکنیم که اگر ماشین شما دچار روغن سوزی شده است در کمترین زمان ممکن برطرف نماییم. صافی روغن هم در کنار تعویض روغن در هر سری باید تعویض گردد، این صافی باعث میشود تا قطعات برنده و یا تیز که با چشم قابل رویت نیست و یا بخش کثیفی روغن را فیلتر نماید.

7. عملکرد صحیح کمک ها

کمک ها نقش بسیار مهمی را بخش جلوبندی ماشین ایفا میکنند و نرمی ماشین و تعادل اصلی خودروی مزدای شما روی کمک ها تکیه میکند. خوب در تعمیرگاه مزدا بررسی میشوند که آیا کمک ماشین مزدای شما دچار اختلال شده است یا خیر. کمک وقتی آسیب میبیند، اگر ساختار آن روغنی باشد در اولین مورد میگویند که کمک روغن زده است و یعنی روغن نشت پیدا کرده و باید حتما تعویض گردد و اگر گازی باشد دیگر به خوبی پیستون آن عمل نکرده و خشک و سفت میشود.

کمک های اورجینال و اصلی خود ژاپن که در کشور موجود میباشد از کیفیت بسیار بالا و طول عمر زیادی برخوردار است، ما سعی کرده ایم تا این کمک ها را در مجموعه خود داشته باشیم، اما جای نگرانی نیست محصولات با کیفیت زیادی هم وجود دارد که اگر این کمک های اصلی موجود نباشد شما عزیزان میتوانید از قطعات با کیفیت بالا که ساخت کشور و یا واردتاتی میباشد مورد استفاده قرار دهید.

معمولا وقتی کمک آسیب میبیند ماشین کمی کج دیده میشود و راحت میتوان خرابی آن را تشخیص داد.

8- آچارکشی برای تمامی سری مزداها

آچار کشی هم بسیار مهم میباشد و شما تقریبا بهتر است بعد از پایان هر دوره تعویض روغن خودروی خود را هم آچار کشی کنید. این امر کمک میکند تا عمر قطعات جلوبندی شما بسیار بالاتر رود و به خاطر شل شدن پیچی در جلوبندی خود را دچار سانحه نکنید. معمولا وقتی جلوبندی به صدای کمی می افتد شما متوجه خواهید شد که نیاز به آچارکشی دارید و باید حتما یک آچار کشی انجام شود.

شما در تعمیرگاه مزدا میتوانید با خیال آسوده کار آچار کشی را به جلوبندی ساز متخصص بدهید تا هم برای شما جلوبندی را چک کند و هم آچار کشی را به نحو احسن انجام دهد. معمولا آچار کشی به همراه میزان فرمان انجام میشود و کمک میکند تا هر گونه اختلال در سیستم هندلینگ خودرو برطرف گردد و ماشین مجدد تنظیم فرمان و نرمی خود را به دست آورد. معمولا خودرو های مزدا نیاز دارند که هر 10.000 کیلومتر یکبار آچار کشی شده و جلوبندی آنها چک شود، مخصوصا سریهای قدیمی که میزان کارکرد بیشتر دارند.مانند سریهای مزدا 323

9. تنظیم باد و بالانس چرخ ها

در سری های مزدا 3 و new تنظیم باد و بالانس چرخ ها باید هر 15روز یکبار چک شود، خوب اغلب ما عادت نداریم تا ماشین خودمان را به موقع چک و سرویس نماییم و معمولا وقتی برای سرویس میبریم که دیگر به جای سرویس باید وارد فاز تعمیر شود. این کار درستی نیست و ماشین هم مانند ما و سایر وسایل نیاز به کنترل بیشتری دارد، زیرا هم داخل جاده ها و ترافیک های شهری اصطحلاک زیادی دارد که باید به موقع سرویس ها آن انجام شود تا نخواهد هزینه های زیادی را برای صاحبان خود ایجاد کند.

تنظیم باد چرخ ها و بالانس آنها در عمر بسیار بالای لاستیک بسیار مهم است و کمک میکند تا سیستم ترمز بهتر در کنار جلوبندی سالم تری داشته باشید. از نشانه های تنظیم نبودن بالانس چرخ ها میتوان گفت وقتی خودروی مزدای شما سرعت 80km را رد میکند دچار تکان بر روی فرمان میشود و لرزش متناوب را شما احساس خواهید کرد.

گاهی اوقات منجر به کشیدگی کم ماشین هم میشود، اگر باد چرخ ها هم تنظیم نباشد هم ممکن است لاستیک بعد از مدتی دچار ترک شود و یا اگر باد ماشین بیش از اندازه باشد، سبب خشکی ماشین و آسیب به جلوبندی میگردد. وقتی شما باد لاستیک خودرویتان زیاد باشد با سرعت زیاد از داخل چاله رد بشید ممکن است لاستیک دچار شک بد شده و ترکیدگی رخ دهد که بسیار خطرناک بود.

10. سیم کلاچ و عملکرد صحیح آن در خودروهای مزدا

خوب سری های جدید مزدا مثل مزدا 3 و new که اتوماتیک هستند نیازی به چک کردن سیم کلاچ و عملکرد صحیح کلاچ ها نیست، اما در خودروهای مزدای قدیمی تر وقتی شما به خوبی نتوانید دنده های ماشین را عوض کنید و دنده ها به سختی جابه جا میشوند و یا اینکه کلاچ شما سفت شده است باید حتما به سرویس دوره ای مزدا مراجعه کنید تا شما وسط جاده به خاطر بریدگی سیم کلاچ نمانید.

معمولا در خودروهای مزدا 323 یا 2000 وانت وقتی سیم کلاچ عمر خود را از دست میدهد و به طور صحیح کار نمیکند، دنده ها خوب جا نرفته و ممکن است به سیستم کلاچ ماشین صدمه وارد کند و یا فشار بیشتری را روی دیسک و صفحه شما ایجاد نماید. پس شما نیاز میباشد که تقریبا هر 3 ماه یکبار به تعمیرگاه مزدا تشریف بیارید تا همکاران ما سیستم کلاچ و سیم کلاچ شما را بازدید نمایند و مبلغ ناچیزی اگر نیاز به تعویض باشد پرداخت نمایید تا سلامتی خودروی خود را حفظ نمایید.

تعمیرات-حرفه-ای-انواع-ماشین-های-مزدا
تعمیرات-حرفه-ای-انواع-ماشین-های-مزدا

11. روغن گیربکس

روغن گیربکس در نرمی و سلامتی چرخ دنده هایی که در گیربکس تعبیه شده است بسیار نقش مهمی را ایفا میکند. این روغن در گیربکس ها اتومات بسیار مهم میباشد که اگر سروقت تعویض نشود میتواند یکدفعه کل گیربکس شما را از کار بندازد و هزینه های بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. درکل تعمیر هزینه های گیربکس اتومات مزدا هم سخت و هم گران قیمت میباشد. پس بهتر است قبل از اینکه ماشین شما به خاطر طول عمر دچار خرابی گیربکس شود از بی توجهی این اتفاق رخ ندهد.

تعمیرگاه مزدا همیشه سعی کرده است در یک بروشور بعد از پایان سرویس های دوره ای ماشین های مزدای شما به دوستان بدهد تا به طور دقیق مطالعه کرده و به دسترالعمل های آن توجه کافی را داشته باشند، زیرا هزینه های تعمیرات گیربکس بسیار سنگین میباشد.

در گیربکس های معمولی اگر شما دچار خشکی شدید و یا دنده ها با صدای کمی جا میروند، ممکن است دنده ها به سختی جا روند، میتواند نشانه هایی از پایان عمر روغن گیربکس بدهد. دقت داشته باشید این روغن ها اگر از نظر کیلومتر پس از پایان یکسال میزان مسافت مد نظر را طی نکرده باشند باید حتما تعویض گردند، زیرا سختی خودشان را از دست میدهند و سیستم گیربکس را به خطر می اندازند.

12. صافی بنزین مزدا

دوستان زیادی به این بخش توجه کافی را ندارند و فراموش میکنند که بعد از انجام سرویس یادآوری کننده که صافی بنزین را عوض کنند، این صافی نقش بسیار مهمی را برای بخش های مختلف خودروی مزدای شما در صورت توجه نکردن دارد مانند:

 • گرفتگی در انژکتور خودروی مزدا
 • سوختگی سیستم سوخت رسان یا همان پمپ بنزین ( که هزینه تعویض آن زیاد میباشد )
 • وارد کردن کثیفی درسیستم احتراق یا موتور خودرو
 • نرسیدن درست سوخت به محفظه های احتراق
 • کم کردن فشار بنیزین و افت شتاب

زمان تعویض صافی بنزین مزدا 3 new

معمولا زمان تعویض صافی بنزین مزدا 3 new با هربار تعویض روغن میباشد، به خاطر نوع بنزین و وارد شدن ذرات بسیار در منابع پمپ بنزین ها بهتر است با هربار سرویس کار تعویض فیلتر بنزین را هم انجام دهید تا موتور خودروی شما فشار بیشتری را تحمل نکند و آسیب نبیند.

شاید قطع کوچکی باشد، اما بسیار اهمیت بالایی دارد پس اگر تعمیرگاه مزدا تشریف میارید ما تمامی این بخش ها را در سرویس های دوره ای شما بررسی و چک میکنیم.

13.  چک کرن سلامت دینام و باطری

چک کردن سلامت دینام و باطری نیز یکی از مهمترین بخش ها برای سرویس های دوره ای خدمات ماشین های مزدا میباشد، بسیار از کسانی که مزدا سوار هستند به چک دینام و باطری خود اهمیت نمیدهند. در این چک میزان سلامت دینام و باطری بررسی میگردد که آیا دینام به درستی کار میکند و میتواند به خوبی باطری را شارژ کند یا خیر.

خوب در اکثر مواقع ممکن است میزان آمپر و یا ولتاژی که دینام برای شارژ باطری میدهد کامل نباشد و نقصی در آن داشته باشد، که این وظیفه برقکار اتومبیل است که بتواند به صورت دوره ای دینام را چک کند و از سلامت آن مطمئن گردد. در بسیار از مواقع دینام با پاشش آبی که در گودال ها و یا باران های فصلی در گودی های آسفالت جمع شده است سبب ایجاد اشکال در کارکرد صحیح دینام میشود.پس بسیار مهم و حائذ اهمیت است که شما بتوانید به صورت مداوم سیستم عملکرد برق خودروی خود را چک نمایید.

باطری هم به عنوان یک ذخیره کننده برق در خودرو که در ابتدا دینام این برق را به صورت نامتناوب به باطری میدهد و باطری به صورت متناوب به سیستم برق خودرو که شامل: برق رسانی به شمع ها، چراغ ها، سیستم صوتی، فرمان برقی و سایر قطعات میباشد را میرساند و اگر اشکالی در این سیستم باشد و یا باطری ضعیف شده باشد که نتواند میزان آمپر مورد نیاز را تامین کند سیستم برق ماشین با اختلال مواجه شده و از عملکرد صحیح قطعات جلوگیری میکند.

کلینیک-تخصصی-مزدا
کلینیک-تخصصی-مزدا

14. تست آلایندگی و تنظیم انژکتور خودرو

این سیستم باید هر ساله بررسی گردد، زیرا اگر ماشین مزدای شما در بخش انژکتور و احتراق تنظیم نباشد ممکن است ایجاد آلایندگی کند و میزان مصرف سوخت شما را در حد چشم گیری بالا ببرد. خوب ما با این علم که تخصص کافی در زمینه مکانیکی خودروی مزدا نداریم پس باید همیشه در چک و سرویس های دوره ای از مکانیک های متخصص خودروی مزدا کمک بگیریم و با هزینه های کمی که پرداخت میکنیم میتونیم همیشه از سلامت تمامی قطعات خودروی خود خیالی آسوده داشته باشیم.

وظیفه ی انژکتور سیستم سوخت رسانی به موتور را دارد که با پاشش بنزین درون سیلندهای احتراق کمک میکند تا هم سوخت کمتری مصرف گردد و هم به درستی این احتراق انجام شود. گاهی اوقات به خاطر کیفیت و یا تمیز نبودن بنزین در بخش سوزن آن گرفتگی ایجاد شود که این امر باعث میشود تا خوب سیستم احتراق خودرو عمل نکند و اصطلاحا میگویند که ماشین در حال رید زدن است و یا کوپ میکند. خوب این میتواند نشانه ای باشد که انژکتور عمل سوخت رسانی را به خوبی انجام نمیدهد.

ما در تعمیرگاه مزدا این بخش را به طور کامل مورد بررسی قرار میدهیم و اگر اشکالی در کار باشد رفع خواهیم کرد.

ما در تعمیرگاه مزدا چه خدماتی را به طور دقیق برای شما انجام خواهیم داد

 • تعمیرات تخصصی انواع موتورهای سری های مختلف مزدا ( مزدا 3، مزدا new، مزدا وانت 2000، مزدا 323، مزدا 2 )
 • رفع اشکال و تعمیرات اساسی انواع گیربکس های مزدا در تمامی سری ها و مدل ها
 • تعویض لنت و تعمیر سیستم ترمز خودرو
 • تنظیم باد لاستیک با نیتروژن و بالانس چرخ ها
 • عیب یابی و تعمیرات سیستم های برقی خودرو
 • رفع اشکال سیستم بالابر شیشه ها
 • تعمیر انواع دیفرانسیل مزدا
 • فروش و تعمیر گیربکس های اتومات و دستی برای سری های جدید و قدیم
 • عیب یابی برای افت شتاب مزدا
 • تقویت اساسی خودرو برای شتاب گیری و کشندگی ( سری جدید و قدیم خودروی ها مزدا )
 • تعویض بوستر ترمز با مدل های بالاتر و قوی تر
 • قدرت بخشی و بالا بردن گشتاوری خودرو
 • تقویت سیستم هندلینگ و فرمانپذیری
 • نصب انواع تجهیزات و اعمال تغییرات اساسی رو ماشین های مزدا
 • تعمیرات انواع شیفتر های دنده در مزداهای سری جدید
 • تقویت دیسک و صفحه و شتاب گیری اولیه مزدا در سری های قدیمی و جدید

آیا گیربکس مزدا 3 با مزدا new  متفاوت است

گیربکس در سری مزداها کمی تفاوت دارند و در مزدا 3 سیستم پیشران کمی قدیمی تر از مزدا new  میباشد، در هر دو سری سیستم انقال سرعت 5 سرعته بوده، اما تغییراتی را در نسل ها مشاهده کرده ایم که میتوان به بخشی از آنها اشاره کرد.

در سری های جدید نسبت به مزداهای قدیمی تر این سیستم انتقال بسیار هوشمند شده است که با میزان فشاری که شما روی پدال گاز خودرو می آورید در دورموتورهای مختلف به صورت هوشمندانه این انتقال را انجام میدهد و نکته بسیار جالبی که شرکت مزدا برای ساخت این گیربکس ها در نظر گرفته است سیستم معکوس گیربکس در ترمز های شدید جاده ای در هوای برفی و نا متناسب میباشد که از معکوس برای پایین آوردن سرعت سریع ماشین به جای ترمز استفاده کرده است.

در سری های جدید از هوشمندسازی اتومات گیربکس به صورت حرکت اسپورت و سایر شکل های دیگر استفاده کرده است. به عنوان مثال وقتی شما پای خودرا به صورت یکباره روی گاز فشار میدهید، دور موتور تا نزدیک به 6000 میرسد و شتاب بسیار زیادی را شما تجربه خواهید کردو اگر به صورت ساده گاز را فشار دهید میانگین بین 3000 تا 35000 انتقال نیرو صورت میگیرد.

خوب قیمت و نسل ها هم با یکدگیر متفاوت میباشد و شما عزیزان میتوانید قبل از خرید هر یک از خودرو ها به صورت رایگان از مشاورین تعمیرگاه مزدا کمک بگیرید تا همکاران ما برای خرید و در اختیار دادن تجربه خود به شما عزیزان کمک های لازم را انجام دهند.

تعمیرگاه-مزدا
تعمیرگاه-مزدا

تعمیرگاه مزدا 3 مزدا new و 323

تجربه و تخصص را در تعمیرگاه مزدا در کنار یکدیگر آورده ایم تا شما عزیزانی که به ماشین های خود علاقه مند هستید و هزینه های زیادی را برای خرید آن پرداخت کرده اید بتوانید به این مجموعه اعتماد کاملی داشته باشید و کافیست قبل از حضور از تعداد زیادی از مشتریان ما سراغ مارا بگیرید تا به شما بگویند که به چه اندازه رضایتمندی دارند.

ما با بیش از 20 سال تجربه و کار مدام از ورود اولین ماشین مزدا به ایران تا به الان سعی کرده ایم به خاطر علاقه خودمان و تخصصی که در کمتر جایی ارائه میشود، مجموعه بزرگی را راه اندازی کنیم و به شما عزیزان این اطمینان را بدهیم که ماشین خود را به درست ترین مکان ممکن میبرید و دیگر نیازی نیست نگران متخصصینی باشید که ممکن است دانش کافی را برای تعمیر خودروی شما نداشته باشند.

ما باکادری کار آزموده در تمامی بخش هایی که به آن اشاره کرده ایم در کنار شما آمده ایم تا بتوانیم هر نیازی را که از بابت یک تعمیرگاه مزدا دارید برطرف کنیم و برای شما بهترین باشیم. ما در این مدت ماشین های بسیاری را بررسی نکردیم و سعی کردیم در سالهای اول هرچند تعداد مزداها در کشور بسیار محدود بود فضای خود را حفظ کنیم و در طی سالیان گذشته اعتبار بسیار زیادی را در میان مشتریان به دست آوریم.

امروز ما در تعمیرگاه مزدا جزو برترین ها قرار گرفته ایم و اولین افتخار ما هم رضایتمندی شما عزیزان میباشد.

مدیریت: جناب آقای حسین بختیاری

تماس:

02122958344

09124074868

آدرس: تهران- مجیدیه شمالی- بالاتر از میدان شریفی- پلاک

خدمات-تعمیرگاه-مزدا
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. asnafshahr
  asnafshahr ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ پاسخ

  تعمیرگاه مزدا واقعا کارشون بی نظیره به نظر منم بهترین هستند

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ پاسخ

   ممنون از نظر مثبت شما، بله تعمیرگاه مزدا یکی از بهترین تعمیرگاه های خودروهای مزدا در تهران میباشد

 2. علی
  علی ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ پاسخ

  ممنون از پیشنهاد خوب سایت در معرفی تعمیرگاه تخصصی مزدا که این روزها جایی که کار تخصصی انجام بدن خیلی کم پیدا میشه

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ پاسخ

   ما سعی میکنیم بهترین تعمیرگاه های مزدا را به شما عزیزان معرفی کنیم و هر موقع که دوست داشته باشید میتوانید سوالات خود را به صورت آنلاین از ما بپرسید

 3. رضا حمیدی
  رضا حمیدی ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ پاسخ

  تعمیرگاه مزدا مرسی که انقدر با درایت بهترین تعمرگاه های مزدا را معرفی کرده اید. واقعا کارتان حرف نداره اطلاعاتی را هم که برای نگهداری ماشین مزدا نوشته اید بسیار عالی و خوب بود و کلی کمک ما کرد. از شما بابت این همه زحمت بسیار متشکر و سپاسگذاریم.
  موفق باشید

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ پاسخ

   با تشکر فراوان از محبت شما، تعمیرگاه مزدا سعی دارد همیشه برای شما عزیزان بهترین باشد و بتواند کمک های شایانی به شما عزیزان بکند

 4. محمدرضا
  محمدرضا ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ پاسخ

  تعمیرگاه مزدا شما برای گیربکس مزدا جدید یا new سال ۲۰۱۸ هم تعمیرات دارید؟
  یک اشکالی که در گیربکس مزدا ۳ ماشین پیدا شده وقتی میخواد دنده ها به صورت اتومات عوض بشه یک مقدار زوزه میکشه و شتاب تا حد زیادی پایین میاد.
  چند تا تعمیرگاه بردم ولی اصولی درست نکردن. شما میتونید کمک کنید و به صورت تضمینی درست نمایید؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام و روز بخیر، بله ما برای تمامی سری مزداها و گیربکس آنها اتومات و دستی تعمیرات تخصصی داریم.
   باید لطف بفرمایید به صورت حضوری با ماشین پیش تعمیرگاه مزدا بیایید تا به صورت کامل اشکالات بررسی گردد و تعمیر ماشین شما انجام شود.
   با تشکر از شما

 5. بایرام
  بایرام ۳ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  ممنون از اطلاعات کاملتون ایام نوروز هم هستین؟
  من ترکیه سکونت دارم و برای یکی از راننده هام هماهنگ کنم خدمتتون جهت تعمیر

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۸ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام، بزرگوارید.
   بله تعمیرگاه مزدا همیشه باز هستتش و میتوانید هر موقع که دوست داشتید در ایام تعطیلات هم تشریف بیاورید

 6. مهدی
  مهدی ۴ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  درود برشما
  ممنون از اطلاعات خوبتون
  یه سوال از حضورتون دارم،بنده یک دستگاه کامیونت مدل ۱۹۷۷ دارم که توی برگ سبزش نوشته شده موتور E2000 مزدا
  تعمیرکارش رو کجا میتونم پیدا کنم ،ممکنه راهنماییم کنین ممنون میشم۰۹۱۲۴۶۱۷۰۴۲

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۸ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام و روز بخیر
   میتوانید با تعمیرگاه مزدا تماس حاصل نمایید و از مشاورین ما جهت نوع موتور و اشکال پیش آمده راهنمایی بخواهید. همکاران ما تا ساعت ۱۰ شب در خدمت شما عزیزان میباشند

 7. ایمان طاهری
  ایمان طاهری ۵ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  درود فراوان
  ماشین من مزدا۳۲۳ مدل ۸۵ اتومات هستش چندتا ایراد داره که باید رفع بشه اول اینکه وضعیت کمک‌های هم جلو هم عقب مناسب نیست . دو موقعه تعویض دنده از یک به دو یه حالت پرش داره
  سوم اینکه گاهی از هرزگرد دینام یا نمیتونم دقیق بگم یه صدای میاد وقتی خاموش کنم مجدد روشن کنم برطرف میشه .
  ممنون میشم راهنمایی کنید .

  سپاسگذارم

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۸ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   بابت کمک های جلو که باید حتما تشریف بیارید تعمیرگاه تا همکاران و متخصصان روی جلوبندی بررسی های لازمه را انجام بدند.
   اما برای دنده ها باید بگم خدمتتون که ممکنه چرخ دنده های گیربکستون کچل کرده باشه و به همین خاطر به خوبی درگیر نمیشن.
   آخرین بار چه تاریخی شما تسمه دینام را عوض کردید؟ موقع تعویض تسمه دینام آیا هرزگرد رو هم عوض کردید باهاش یا خیر؟
   در تعمیرگاه مزدا ما به صورت دقیق تشریف بیارید چک خواهیم کرد و اگر مشکلی باشه حتما به صورت دقیق بررسی میکنیم برای شما

 8. حسین سعادت
  حسین سعادت ۹ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و تشکر از تعمیرگاه مزدا که پاسخگوی تمامی سوالات می‌باشد.
  یک مزدای مدل ۹۴ من دارم که سری new هستش، این آمپر آبش یکسره جوش میاره و و بالا میره، دو بار رادیاتور عوض کردم ولی مجددا آمپر بالا میره.
  بهم گفتن ضد یخ و ضد جوش بریز که مجدد تمامی کارهارا انجام دادم ولی باز اوکی نشد.
  ممنون میشم راهکارتان را بهم بگید.
  با تشکر از تعمیرگاه مزدا

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۹ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام و خسته نباشید
   ممکن علت های بسیار زیادی داشته باشه که باید با دقت بررسی روش انجام بشه، مثلا یکی از علت ها ممکنه سنسور تشخیص گرمای موتور باشه که در بسیاری از ماشین های مزدا بعد از یه مدتی دچار فرسودگی میشه و آمپر را به درستی نشون نمیده، البته برای شما ممکنه بابت سوکت هم باشه که بهتر یکبار سنسور بازبشه و دوباره بسته بشه.
   یک سوال؟
   وقتی شما درب رادیات را باز میکنید این جوشی آب را متوجه میشوید وقت آمپر بالا هستش؟
   منظورم این میباشد که شما از آمپر و سنسور مطمئنید که درست عمل میکنه؟

 9. fatemeh
  fatemeh ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام وقتتون بخیر ، تعمیرگاه مزدا جمعه ها هم بازه؟

 10. رضا محمدنژاد
  رضا محمدنژاد ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و تشکر از اطلاعات خوبتان،
  دسته موتور مزدای ما یک مشکلی پیش اومده و ماشین بعد از استارت شروع به تکون های شدید میکنه، هزینه تعمیر وقدر میباشد؟
  مدل مزدا ۳۲۳ هستش مدل قدیمیه، ممنون میشم پاسخ بدین

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام و روز بخیر ممنون که به تعمیرگاه مزدا اعتماد دارید و مارا به عنوان مشاور خود میپذیرید.
   خوب باید دقیقا چک بشه که این اشکال از دسته موتور میباشد یا خیر، ولی بهترین حالت این میباشد که شما زحمت بکشید ماشینتان را به تعمیرگاه بیارید تا متخصصین ما به طور کامل آن را بررسی کنند.
   بیشتر این اشکالات که موتور پس از روشن شدن سبب لرزش میشود و شما داخل کابین این لرزش را حس میکنید میتونه از دسته موتور باشه که ممکن است خراب شده باشد.
   نگران نباشید ما در این مجموعه با کمترین قیمت آن را تعمیر میکنیم و جنس اصلی با بهترین نصب را متخصصین ما برای شما خواهند داشت

 11. علیرضا
  علیرضا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  میخواستم ماشینم تقویت کنم نیاز هست که چه قطعاتی عوض شود و چقدر هزینه دارد؟؟؟
  مدل ماشین مزدا ۳هستش برای سال ۲۰۱۷هست
  جدیدا تو سربالایی کم میاره احساس میکنم زمانی که تعداد سرنشین ها زیاد هستش
  ممنون میشم بتوانید کمک کنید ..‌
  با تشکر از صفحه خوبتون

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام دوست عزیز، بستگی دارد که شما چقدر بخواهید برای ماشین هزینه کنید. برای تقویت شما میتوانید کلیه قطعات را تعویض کنید اما اگر فقط بخواهید موتور را تقویت کنید که شتاب و قدرت بیشتری ماشین پیدا کند موضوع فرق میکند.
   البته وقتی میخواهید سرعت و شتاب را افزایش بدید نیاز هستش که استاندارد سازی انجام بشه و به همان اندازه هم سیستم های ترمز و جلوبندی باید تقویت شوند تا کشش بیشتری پیدا کنند در غیر اینصورت ماشین از حالت استاندارد خارج شده و ممکن است هزینه های زیادی را بعدها برای شما به ارمغان بیاورد.
   البته اگر ماشین شما در سربالایی کم می آورد نشانه این هستش بیشتر که نیاز به تعویض دیسک و صفحه دارد و ممکن است صفحه تمام شده باشد که کشش ماشین در سربالایی کم شده است. البته باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.
   دلایل دیگری هم که وجود دارد ممکن است که ماشین نیاز به شستشوی انژکتور داشته باشد که بتونه پاشش بنزین داخل محفظه احتراق را مجددا به صورت کامل انجام بده.
   البته خیلی از قطعات چک میشه و مورد بررسی قرار میگیرد چون وقتی شما دچار افت شتاب میشوید ممکن است به هر دلیلی این اتفاق بیفتد.
   ما در تعمیرگاه مزدا به شما تمامی موارد را خواهیم گفت بعد از آنکه بررسی های لازمه روی خودروی مزدای شما انجام گردد.
   بازم ممنون که به ما اعتماد داریم و امیدواریم که این رضایتمندی هر روز بیشتر و بیشتر گردد

 12. رضا
  رضا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و خسته نباشی از صفحه بسیارررر خوبتون….
  عرض شود به حضورتان من مزدا ۳نیو دارم احساس میکنم صفحه ماشینم تموم شده بعد در حالت دنده عوض شدن اتومات ی صدایی به گوش میخوره نمیتونم تشخیص بدم چی هست
  لطفا راهنمایی بفرمایید که از کجا مطمئن شم که صفحه ی ماشین تموم شده یا اون صدا برای چی هست
  ممنون

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام و تشکر از شما دوست عزیز و ارجمند
   این موضوع خیلی تخصصی هستش و نیاز داره که حتما متخصصین ماشین های مزدای ما آن را چک کنند. وقتی که گیربکس اتومات مزدای شما میخواد دنده را عوض کنه و به دنده های بالاتر بره و یا معکوس بده این صدا باید بررسی گردد، ممکن است دلیل از جای دیگری باشدو نوع صدا متفاوت است.
   دنده های اتوماتیک بابت تعویض صفحه را نمیشه خیلی خوب از روی صدا تشخیص داد و باید متخصصین مزدا بعد از رانندگی و چک کردن آن نظرشان را به شما بدن.
   نگران نباشید، ما صفحه های اورجینال مزدا را داریم که اگر نیاز باشه براتون تعویض خواهیم کرد.
   با تشکر از نظر شما

 13. سارا
  سارا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  یک سوال داشتم خدمتتون
  بنده ماشین مزدام رو بردم یک تعمیرگاه مزدا در شمال تهران، قرار بود یکسری قطعات را عوض کنند. بابت این قطعات از بنده هزینه خیلی زیادی دریافت کردند و الان نمیدونم که قطعاتی برای بنده جابه جا کردن نو هستش یا دست دوم؟
  خیلی نگران ماشین هستم و هزینه ای که انجام دادم، ممنون میشم اگر میشه یک وقتی برای بنده در نظر بگیرید تا حضوری برسم خدمت شما.
  با تشکر

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام و عرض ادب
   خوب در بعضی از تعمیرگاه ها شنیده شده که این اتفاق ها افتاده، بهتره که همیشه ماشین مزدای خود را وقتی به تعمیرگاه مزدا میبرید جای مطمئنی باشه و بشناسید و یا تعریف آنرا شنیده باشید و به صورت اتقافی هرجایی که بهش بر میخورید تحقیق نکرده نبرید، هم ممکن است هزینه بیشتری را از شما دریافت کنند و هم ممکن است قطعات غیر اصلی مزدا برایتان بندازند.
   ما در تعمیرگاه مزدا تمامی خدمات و قطعاتی که برای شما عزیزان استفاده میکنیم، با قید فاکتور به شرط اصلی بودن کالا میباشد و هر کجایی که ماشین را ببرید و بگویند که برای شما از قطعات اصلی استفاده نکرده اند ما کل هزینه را به شما بر خواهیم گرداند.
   ما در سال های آتی جزو تعمیرگاه های اصلی با رضایتمندی بسیار بالا در نظر گرفته شده ایم و دوستان زیادی لطف دارند و همراه ما بوده اند.
   با خیالی آسوده به تعمیرگاه مزدا تشریف بیاورید و ما در کنار شما عزیزان خواهیم بود.

 14. مهدی چشم آذر
  مهدی چشم آذر ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و خسته نباشید دوست عزیز
  چند سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  برای مسافرت های طولانی معمولا باید چه بخش های از ماشین های مزدا بررسی بشه تا بشه با خیال راحت به مسافرت های طولانی ما بریم؟
  این بازدید ها در تعمیرگاه مزدا انجام میشه که ما مزاحم شما بشیم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام دوست من
   اگر میخواهید که مسافرت های طولانی برید و خیالتان راحت باشد که مشکلی برای ماشین مزدای شما پیش نمیاد باید چندین نکته را با دقت بسیار بالا پیش بینی نمایید:
   ۱- حتما در ابتدا تسمه تایم و زمان تسمه تایم ماشین مزدا را چک کنید.
   ۲- از روغن موتور خود خاطرجمع باشید که زمان تعویض آن چقدر مانده.
   ۳- از عملکرد ترمز و میزان باقی مانده و سلامت لنت مطمئن شوید.
   ۴-سیستم تعلیق و جلوبندی ماشین را حتما بررسی کنید.
   ۵- از وضعیت لاستیک ها که از همه مهمتر میباشد حسابی اطمینان پیدا کنید.
   ۶-ضد یخ و ضد جوش در رادیاتور ماشین مزدای خود را چک کنید.
   ۷- روغن گیربکس و عملکرد دنده ها را بررسی کنید.
   ۸- بخش هیدرولیک ماشین و روغن هیدرولیک و در فرمان های برقی تست های مختلف را انجام بدید.
   ۹-سلام باطری را مطمئن شوید.
   ۱۰- بررسی ایربگ و عملکرد صحیح کمربند ایمنی مطمئن شوید.
   ۱۱-و در آخر بهتر است که دوتا آب ۴ لیتری همراه خود داشته باشید که به هردلیلی ماشین جوش آورد و یا بخشی از شیلنگ ها پلاستیکی آسیب دید بتوانید حداقل دمای موتور را قبل از خاموش کردن به یه میزان کاهش دهید.
   بله ما در تعمیرگاه مزدا تمامی این تست های دوره ای و دوستانی که میخواهند مسافرت بروند را انجام میدهیم.

 15. صادق معلمی
  صادق معلمی ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید چند سوال تخصصی خدمتتون داشتم
  اینکه طول عمر تسمه تایم مزدا معمولا چقدر میباشد؟
  هر چند وقت یکبار باید روغن گیربکس اتوماتیک مزدا عوض بشه؟
  لنت های اصلی اگر زیر ماشین باشه باید حدفاصل تعویض چقدر باشه؟
  نشونه های تعویض لنت رو هم ممنون میشم بهم بگید.
  ضد یخ رو باید هر چند وقت یکبار عوض کنیم؟ من تو موقعیت کوهستانی و سردسیر زندگی میکنم.
  روغن هیدرولیک مزدا باید در چه زمانهایی عوض بشه و چک بشه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید، میدونم سوالات زیادی پرسیدم، ولی خیلی برام مهمه و اگر بتونم میام تعمیرگاه مزدا و دوست دارم خدمات ماشین رو شما انجام بدید.
  با تشکر

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام و تشکر از نظرتان
   ۱-معمولا تسمه تایم هایی که برای این ماشین ساخته میشود از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند در صورتی که به صورت اصل و اروجینال باشند، اگر کالای اصلی باشند معمولا تا ۶۰۰۰۰ کیلومتر توسط خود شرکت گارانتی میشه و این گارانتی به معنای این نیست که کل هزینه خسارت به بار آمده ماشین را شرکت تقبل میکنه، بلکه یک تسم تایم جدید به شما میده، پس بهتره برای اینکه میزان ریسک خود را پایین بیارید، هر ماشین را بعد از ۴۰۰۰۰ کیلومتر یا ۶۰۰۰۰ تا تعویظ کنید.
   بابت تعویض روغن گیربکس هم دو تا عامل بستگی داره برای ماشین های مزدا:
   * یکی بحث زمان هستش: که هر روغن تا یک زمان مشخص و انقضایی داره که میتونه دووم بیاره مثلا یک سال.
   * بحث کیفیت و نوع روغن بابت کیلومتر اون هستش که معمولا بهتره روی ۲۰۰۰۰ تا یا ۳۰۰۰۰ تا این روغن عوض بشه.
   روغن یک خاصیت چسبندگی داره که اگر این خاصیت رو از دست بده قطعات گیربکس رفته رفته دچار فرسایش میشن و ممکن هستش که ماشین شما هزینه رو دستتون بزاره.
   پس بهتره به تعمیرگاه مزدا مراجعه کنید تا به صورت دوره ای ما این روغن را برای شما چک کنیم که اگر نیاز به تعویض داره برای شما عوض کنیم.
   ۳- اگر که مطمئن هستید لنت هایی که برای ترمز شما استفاده شده اصلی هستند معمولا بین ۳۰۰۰۰ یا ۶۰۰۰۰ هزار کیلومتر میتونند دوام داشته باشند، البته شدیدا بستگی داره که در کجا رانندگی میکنید، مثلا اگر در شهر رانندگی میکنید به ازای هر ۱۰ کیلومتر در شهر تهران شاید مجبور باشید ۱۰۰ بار ترمز بگیرید و اگر در جاده ها رفت و آمد دارید ممکن است که ۱۰۰ کیلومتر رانندگی کنید و نیازی نباشه که حتی یک ترمز بزنید، پس بسیار مهم هستش، ولی بهتره که ۲۵۰۰۰ تا به بعد حتما در تعمیرگاه مزدا بگید که برای شما چک کنند و اگر زودتر هم صدای صوت شنیدید باید حتما بازدید بشه جهت تعویض.

 16. مهدی صالح
  مهدی صالح ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  واقعا بابت اطلاعات خوبتان سپاسگذاریم،
  از نظر شما بهترین رینگی که میشه برای مزدا استفاده کدام برند و چه مدلی هستش؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام و تشکر از شما بابت انتخاب تعمیرگاه مزدا
   ببینید اگر ماشین شما اسپرت هستش و میخواهید یک رینگ انتخاب کنید که مقاومت خوبی داشته باشه و در مقابل پستی و بلندی های جاده ها و دست اندازها مقاوم باشه بهتره که از رینگ های آلمینیومی با کیفیت استفاده کنید که هم سبک هستند و هم نمیشکنند و دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و بسیار سبک هم میباشند.
   رینگ های اسپرت و زیادی برای ماشین های مزدا هستند، ولی چون ماشین های پرشتابی هستند معمولا بهتره برای کنترل وزن که ۴ چرخ خودش میتونه کلی روی وزن ماشینتون تاثیر گذار باشه از رینگ های آلمنیومی با کیفیت بسیار بالا استفاده نمایید تا در مقابل تاب برداشتن و سایر موارد نیز مقاوم باشد.

 17. صالح خیری
  صالح خیری ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  مرسی بابت اطلاعات بسیار خوبتان.
  من میخوام یک مزدا ۳ خریداری کنم، اما با این قیمتها نیاز هستش که حتما قبل از خرید بررسی بشه.
  شما برام این بررسی را در تعمیرگاه مزدا انجام میدید؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام و تشکر از شما.
   خیلی عالیه، ماشین های بسیار خوبی هستند، بله حتما حتما باید بررسی کنید چون در حال حاضر در بازار قیمت بسیار بالایی داره و اگر خدای ناکرده بخشی از موتورش نیاز به تعمیر داشته باشه، هزینه های بیشتری باید بکنید پس بهتره که با یک هزینه بسیار کمتر شما بابت بررسی خودروی خود در نظر بگیرید و نخواهید بعد ها هزینه های زیادی را متقبل شوید.
   موقع خرید ماشین مزدا به چند نکته باید توجه داشته باشید:
   ۱- این ماشین ها به خاطر اینکه شتاب بسیار بالایی دارد و دور موتور آنها در کوتاه ترین زمان ممکن به عدد ۶ و ۷ میرسد، معمولا لذت خیلی زیادی جهت شتاب گیری و سبقت به راننده میدهد که همی امر باعث فشار آوردن بیش از اندازه به موتورهای مزدا میشود، البته درسته که خود شرکت ژاپنی این خاصیت را در نظر گرفته است و موتورهای بسیار با کیفیتی برای این ماشین ساخته است، اما خوب بعد از اینکه دوستان رعایت نمیکنند و متوجه میشوند که دیگر موتور کارایی قبل را ندارد و میزان شتاب خودرو کاهش پیدا کرده است، تصمیم میگیرند تا ماشین را با مدل بالاتر و یا یک ماشین دیگر تعویض کنند که ما این مورد را در تعمیرگاه مزدا به صورت اختصاصی چک میکنیم تا شما عزیزان دچار ضرر و زیان نشوید.
   ۲- مورد دوم این هستش که وقتی ماشین بازها عادت کرده اند که ماشین ها را در کوتاه مدت عوض کنند، یعنی یک ماشین میگیرند و به سبک خودشان که رانندگی خوبی نیست روی جلوبندی و موتور فشار زیادی را وارد می آورند که همین مورد باعث میشود تند به تند ماشین عوض کنند و از آنجایی هم که خودشان به اصول مکانیکی وارد هستند و میدانند که دیگر ماشینی که به آن فشار آوردند به خرج افتاده است سریع تصمیم میگرند تا آن را با یک ماشین دیگر تعویض کنند. نکته مهم هم اینجاست که اغلب کسانی که دنباش شتاب و هندلینگ بسیار بالا از خودروها میباشند مزدا ۳ تهیه میکنند و موقع خرید این خودرو باید دقت بسیار بالایی را داشته باشید که خدای ناکرده سرتان کلاه نذارند.
   ما متخصصینی را برای بررسی دقیق خودروهای مزدا جهت خرید در این مجموعه گرد هم آورده ایم تا به شما عزیزان راهنمایی و کمک های لازمه را انجام دهند که بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

 18. حسین
  حسین ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و خسته نباشید تشکر از سایت خوبتون…
  عرض به حضورتون من ی مزدا وانت دارم که خیلی زیاد ریپ میزنه هرجا بردم نتونستن عیب یابی کنند یا شاید هم دوساعت کار میکنه باز همون جور ریپ میزنه به نظرتون از چی میتونه باشه که کلا رفع اشکال شه اعصابمو واقعا به هم ریخته لطفا بفرمایید که چیکارش کنم ؟؟؟؟؟
  ممنون

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی.
   ببینید اگر ماشین شما مزدا ۲۰۰۰ یا همان مزدا وانت میباشد چندین نکته بسیار مهم جهت رید زدن ماشین وجود داره که ممکن است تعمیرگاه ها به خوبی برای شما وقت نگذاشته اند.
   در ابتدا باید شمع خودروی شما بررسی گردد که این شمع اگر اورجینال خود مزدا باشد نیاز هستش که هر ۶۰۰۰۰km تا ۸۰۰۰۰km بررسی و چک شود و شمع های معمولی تو بازار هم باید هر ۲۰۰۰۰km چک شوند. بیشتر رید زدن ماشین های مزدا به همین خاطر میباشد و علت اصلی میتونه شمع باشه.
   خوب حالا میریم سراغ بررسی بقیه موضوعات:
   اگر شمع بررسی و چک شد و رید زدن خوردوی مزدای شما برطرف نشد میریم سراغ بررسی وایرها که باید ببینید به خوبی عمل میکنند یا خیر، باید تک به تک به صورت کامل بررسی شوند که برق لازمه را به شمع خودرو جهت زدن جرقه برسانند، وایرها هم دلیل بسیار زیادی در رید زدن خودرو دارند و به خاطر اینکه اگر یکی از آنها درست عمل نکند سوپاپ ها به صورت منظم کار نکرده و سبب میشود که موتور شروع به رید زدن بکند.
   مورد بعدی میتونه وضعیت انژکتور باشه که به خوبی پاشش بنزین را انجام نمیده و باید حتما شستشو باشه با دستگاه، اگر انژکتور پاشش خوبی نداشته باشه سبب رید زدن میشه.
   بقیه موارد هم باید در تعمیرگاه مزدا بررسی گردد، خیلی تخصصی میشه.

 19. امیر اردلان
  امیر اردلان ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  برای اومدن به تعمیرگاه مزدا باید وقت قبلی رزرو کنیم؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام و تشکر از شما
   بهتر است قبل از اینکه تشریف بیارید به تعمیرگاه مزدا یک تماسی داشته باشید، معمولا بهتر هستش که صبح ها اول وقت تشریف بیارید که سرمان خلوت تر هستش. معمولا بعد از ساعت ۱۱ همگی روی تعمیرات کار میکنیم و شلوغی کار افزایش پیدا میکنه.
   البته با وقت قبلی تشریف بیارید کارشناسان ما تشریف دارند و به طور کامل شما را راهنمایی خواهند کرد

 20. سحر
  سحر ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام
  جمعه هم هستین ؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام و روز بخیر، بله کلیه روزها از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب در خدمت شما عزیزان هستیم در تعمیرگاه مزدا

 21. فرهاد
  فرهاد ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ پاسخ

  تعمیر موتور مزدا چقدر زمان بر هستش؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ پاسخ

   با توجه به اشکال پیش اومده زمان بر بودن آن بررسی میگردد. اگر واشر سر سیلندر باشد تقریبا ۲ روز و اگر روغن سوزی داشته باشد تقریبا ۱ روز کاری زمان بر هستش.
   البته باز باید به صورت کامل بررسی گردد.

 22. مهدی موفق
  مهدی موفق ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ پاسخ

  مرسی خیلی خیلی اطلاعات مفیدی را درج کردین، فقط اگر ویدیو هم بتونید بارگذاری کنید خیلی خیلی عالی میشه.
  با تشکر فراوان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ پاسخ

   ممنون از شما
   بله حتما فیلم ها هم در دست ساخت هستن که به زودی روی وب سایت ارائه میگردند.
   با تشکر

 23. فریدون کارافی
  فریدون کارافی ۴ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  واقعا دستشون درد نکنه خیلی تیم خوبی داشتن، ما همه جوره ازشون کلی سوال پرسیدیم و همه رو با کلی صبر توضیح دادند و کامل راهنمایی کردن. بازم جای تشکر داره که انقدر فضای خوبی را برای ما تعمیرات درست کردن. خیلی خوبه که آدم با خیالی راحت ماشینش رو میسپاره و میتونه اطمینان کنه.
  بازم ممنون بابت تمامی خدمات خوبتان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   خواهش میکنم، سپاس از نظر مثبتتون.
   ما دوست داریم که شما همیشه رضایتمندی کاملی داشته باشید و هم با آرامش بیشتری در کنار ما باشید و خیالتان از هر جهت راحت باشه

 24. محسن صفانو
  محسن صفانو ۶ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  یک سوال داشتم، از نظر فنی به نظرتون الان کار درستی هستش که من مزدا ۳۲۳ مدل ۲۰۱۲ خریداری کنم یا اینکه دیگه ارزش خرید نداره؟
  خیلی این ماشین رو دوست دارم و به خاطر شتابش دنبال این ماشین تر و تمیز میگردم، ولی احساس میکنم دیگه باید پوسیده باشه.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   موقع خرید ماشین های قدیمی مزدا شما باید به نکات بسیار زیاد توجه نمایید. در ابتدا بهتر هستش که ماشین توسط تیم فنی چک بشه که ممکنه مشکلاتی باشه که از نظر شما پنهان باشد و سبب هزینه های گزافی گردد.
   به چند نکته دقت کنید:
   ۱- در ابتدا اینکه این ماشین ها ماشین های خوبی هستند و دلیل فروش صاحب خودرو برای چی هستش؟
   ۲- ممکنه فروش به خاطر دلیل کوچکی باشه که یا قطعه نیست و یا درست شدنی نیست که داره میفروشه
   ۳- میزان پوسیدگی و توانمندی جلوبندی ها هستش که ماشین روی آن سوار هستش
   باید قبل از خرید حتما بازم خدمتتون عرض میکنم که باید چک کنید

 25. پیروز کامیاری
  پیروز کامیاری ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و تشکر از مطالب خوبی که گذاشتین
  من چند بار ماشینم رو به تعمیرگاه های مزدای مختلف بردم و دیاگ های زیادی زدند و در حین پاک کردن ارورها را برطرف میکردند با دستگاه دیاگ.
  میخواستم بپرسم اینها را پاک میکنند با دستگاه یا اشکال را هم برطرف میکنند؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام دوست گرامی، باید به چند نکته دقت فرمایید
   وقتی که دستگاه دیاگ به سیستم و یا کامپیوتر ماشین شما وصل میگردد خطاهایی را نشان میدهد که از بخش های مختلف ماشین صادر شده است. به عنوان مثال اگر سیستم abs خودروی شما به درستی کار نکند این ارور در پشت آمپر شما نمایش داده میشود و تا رفع اشکال خاموش نخواهد شد.
   در هر صورت شما باید این اشکال را برطرف نمایید تا در دیاگ هم این ارور نمایش داده نشود. گاهی اوقات شما این بخش را درست کرده اید و هیچ اشکالی هم در آن نیست اما باز این ارور نمایش داده میشود، از همین رو باید شما وقتی دستگاه دیاگ را به سیستم ماشین وصل میکنید اگر اروری باشد که به خاطر اشتباه و یا به روز نشدن نشان میدهد با این دستگاه این خطا را پاک میکنند و یا ریست میکنند که مجدد بارگذاری شود و رفع خطاها صورت گیرد.

 26. فرید سامانی
  فرید سامانی ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  یک سوال داشتم
  بهترین کمک فنر برای ماشین مزدا کدام هستش؟
  من هرچی میندازم بعد از یه مدت کوتاه صدا می افته و خیلی دووم نمیاره. میتونید دلیلش رو بی زحمت چک بفرمایید.
  تشکر

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   بهترین کمک فنر برای مزدا KYB یکی از کمک هایی هستش که واقعا روی مزدا خیلی خوب جواب میده و طول عمر بسیار طولانی هم داره. اما اگر کمک فنرها روی ماشین مزدای شما جواب نمیده و سریع خراب میشه به احتمال زیاد نقص جلوبندی هستش که باعث میشه کمک فنرها زود صدا بیفته و یا خراب بشن.
   شما میتوانید به تعمیرگاه مزدا به صورت حضوری تشریف بیارید تا کارشناس تخصصی برای جلوبندی بررسی های لازمه را انجام دهند و ببینند دقیقا کجا میتونه این اشکال را به وجود بیاره تا برای شما برطرف نمایند.

 27. عاطفه توانگر
  عاطفه توانگر ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام من یک ماشین مزدا خریداری کردم که اگزوزش صدای بدی خارج میشه.
  نمیدونم کجا باید برم؟ آیا شما تعمیرات اگزوز هم دارید که خدمت شما بیارم؟
  الان کمی نگران هستم، آیا میتونم تا آخر هفته صبر کنم و بعد بیارم یا اینکه ممکنه ماشین جایی متوقف بشه؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام و احترام
   این اشکال از طرف اگزوز شما هستش که ماشین مزدای شما ممکن هستش که از بخشی دچار شکستگی در اگزوز شده باشه که احتمالا روی مانعی رفتید که سبب این شکستگی روی اگزوز شده است. اگر از بدنه جدا نشده و روی زمین نمیکشه امکان دارد مشکلی ایجاد نکند و فقط صدای زیادی که داره باعث مزاحمت دیگران و خودتان میشود.
   بهتره تا در اولین فرصت ممکن به تعمیرگاه بیایید تا به صورت کامل اشکال خرابی اگزوز شما بررسی و برطرف گردد.
   با تشکر از شما

 28. علیرضا بنی اردلان
  علیرضا بنی اردلان ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و عرض ادب من ماشین مزدا وانت دارم یکسره ریپ میزنه مخصوصا تو سر بالایی که پرگاز تر میرم صافی بنزین هم تعویض کردم بازم تاثیری نداشت تشکر میکنم از سایت خوب اصناف شهر لطفا پاسخ سوال بنده رو بفرمایید یا راهنمایی بفرمایید طبق تخصص فتی که ایراد این ماشین از چی میتونه باشه یا به کجا میتونم برای رفع این مشکل مراجعه کنم

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   احتمال داره این ایراد فنی از استوپر ماشین یا برق ماشین جهت ریپ زدن ماشین باشد. اما حتما باید ماشین شما دیاگ بخوره که ایراد اصلی با اروری که روی دستگاه نمایان میشود به ایراد این ماشین دسترسی پیدا کنیم و آن را برای همیشه رفع نماییم.
   بازم کارشناسان ما فکر میکنند که ممکن است از سوزن انژکتور ماشین یا کثیفی انژکتور باشد، که با اسپری انژکتور شور احتمال دارد ایراد ماشین شما رفع گردد در غیر اینصورت بازم ممکنه از شمع و وایر هم باشه که عمر خودشان را کردند و باید تعویض شوند.
   دلیل آخر هم ممکن است از سیستم برق خودروی شما باشه که خوب تامین نمیشود.

 29. مازیار
  مازیار ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  یک راهنمایی میخواستم
  وقتی فرمان ماشین را که میپیچونم صدای خیلی بدی ازش فرمان مزدام میاد. مدل ماشین ۲۰۱۸ هستش. نمیدونم واقعا مشکل کجاست؟
  خیلی نگران کننده شده برام، هنوز هم وقت نکردم که به تعمیرگاه ببرمش، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و کمک کنید تا من بتونم مشکلم را حل کنم.
  با تشکر فراوان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   دوست گرامی به احتمال خیلی زیاد ممکن هستش که پمپ هیدرولیک فرمان مزدای شما خوب عمل نمیکنه و باید حتما چک بشه.
   اگر فرمان ماشینتان سفت شده و یا نرمی خودش رو از دست داده احتمال داره که پمپ هیدرولیک نیاز به تعمیر و یا تعویض داره. این پمپ به شما کمک میکنه تا فرمان ماشین را به راحتی بچرخوانید و یا در واقع به معنای این هستش که میگویند ماشینی فرمان هیدرولیک میباشد از این پمپ بهره مند شده است و میتواند در چرخاندن فرمان ماشین به هر سمت به شما کمک کند تا با کمترین فشار ممکن شما بتوانید فرمان را بچرخانید.
   با توجه به اینکه ماشین شما مدلش ۲۰۱۸ میباشد و خیلی قدیمی نیست نباید انقدر زود هم خراب بشه دقت داشته باشید که چه عاملی باعث خرابی پمپ هیدرولیک میشه:
   ۱- سر پیچ ها با سرعت بالایی بخواهید بپیچید
   ۲- موقع دور زدن فرمان را به سرعت بچرخانید
   ۳- در سرازیری ها و سربالایی وقتی ماشین در حالت سکون هستش بخواهید فرمان را در حالت بی حرکت ماشین به این طرف و آن طرف بچرخانید.
   ۴- وقتی ماشین خاموش هستش و پمپ هیدرولیک کار نمیکنه بخواهید فرمان را بچرخانید

   موضوع دیگیری هم که هستش ممکنه این اشکال هم از جعبه فرمان شما به وجود آمده باشه، یعنی به خاطر صدای زیادی که تولید میشه باید جعبه فرمان هم توسط کارشناسان ما مورد رویت قرار بگیره.

 30. بهروز بهروز
  بهروز بهروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام وعرض ادب واحترام
  ببخشید من گیربکس مزدا ۲۶۰۰B( شاسی )میخواستم ازکجامیتونم تهیه کنم میشه منوراهنمایی بکنیدشماره تماس فروشگاه یاهرجاکه میتونم پیداکنم رولطف کنید ممنون

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام و عرض ادب و احترام
   جهت خرید گیربکس مزدا ۲۶۰۰b میتوانید با شماره ۰۹۱۲۴۰۷۴۸۶۸ تماس حاصل نمایید و از موجودیت و تعمیرات این گیربکس اطلاعات کافی را به دست آورید.

 31. فومن صالحی
  فومن صالحی ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید میخواستم آدرس تعمیرگاه ها مزدا را از شما بپرسم و اینکه در کجا هستید دقیقا؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام دوست عزیز
   آدرس تعمیرگاه های مزدا در آگهی ها درج شده است، وابسته به منطقه و لوکیشن شما هر کدام که به شما نزدیک تر هستند را میتوانید انتخاب نمایید و مراجعه فرمایید.
   برای مناطق شمال، جنوب، شرق و غرب، کرج و قزوین به صورت کامل درج شده است

 32. فیروز بهرام
  فیروز بهرام ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  یک سوال داشتم خدمتتون؟
  میخواستم یک تعمیرگاه اختصاصی مزدا ۳۲۳ در تهران پیدا کنم که بهترین کارشناسان را بابت تعمیر داشته باشه و کمی روی اسپرت کردن ماشین و گازخور کردن بهتر اون کار انجام بده.
  اگر تعمیرگاه مطمئن میشناسید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر فراوان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام و خسته نباشید
   اگر به شرق تهران نزدیک هستید میتوانید حضوری اینجا تشریف بیاورید تا کارشناسان ما در تعمیرگاه مزدا به صورت اختصاصی کار شما را بررسی نمایند و هر تقویت موتوری که بخواهید انجام دهید جهت بهتر شدن سرعت خودرو ما برای شما فراهم خواهیم کرد.
   میتوانید آدرس و لوکیشن مارا از بخش آگهی مزدا بختیاری هم ببینید.
   با تشکر از شما

 33. mohamd piroza
  mohamd piroza ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  من یه ماشین مزدا ۳۲۳ دارم که اسپرتش کرده بودم چند وقت پیش و هدرز روش نصب کردم، بعد از یه مدت احساس کردم شتاب ماشین به شدت کم شده. یک تعمیرگاه مزدا بردم که اصلا متوجه نشد مشکل از کجاست اما نمیدونم فکر میکنم برای هدرز ممکنه شکستی یا چیزی پیش اومده باشه.
  من مسیرم به شما دوره، امکانش هستش که راهنمایی بفرمایید که چی کار کنم؟
  و اینکه از صحبت های بالا متوجه شدم که شما جزو بهترین تعمیرگاه های مزدا در سطح تهران هستید و ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تا بیش از این هزینه نکنیم.
  با تشکر فراوان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام و تشکر
   ببینید چیزی که ممکن است اتفاق افتاده باشه این هستش که امکان داره هدرز شما با خروجی گاز موتور اتصالش نشتی داشته باشه که باعث میشه شتابتون کم شده باشه. چون پس از احتراق ممکنه دود از اگزوز به خوبی خروج پیدا نکنه و گاز به طور کامل خارج نشه.
   باز باید از نزدیک بررسی بشه، اگر برای شما سخت هستش که به صورت حضوری تشریف بیارید میتونید که عکسی از رابط بین هدرز و اگزوز برای ما تهیه نمایید و در اینجا ارسال کنید تا ما با دقت بررسی کنیم.

 34. محبی
  محبی ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام دف وانت مزدا کارا صدا افتاده و روغن میده . ممکنه یک تعمیرگاه تخصصی معرفی کنید

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام دوست گرامی
   در بالا انتهای نوشته آدرس و شماره تلفن بهترین تعمیرگاه مزدا موجود میباشد میتوانید از روی آن تماس حاصل نمایید.
   با تشکر فراوان

 35. مرتضی همایونفر
  مرتضی همایونفر ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  دوست عزیز یک سوال خیلی تخصصی داشتم خدمتتون
  ببینید موقعی که ماشین توی سربالایی هستش، ماشینم مزدا ۳ نیو هستش وقتی تو دنده عقب میزارم و حرکت میکنم یک صدای خیلی بدی از جلوی موتور خارج میشه.
  تق تق خیلی وحشتناکی از جلوی موتور خارج میشه، خیلی ها میگن ممکنه که دست دنده باشه که این صدا افتاده. یک تعمیرگاه مزدا هم بردم اونم بررسی کرد گفت باید مجدد بیای الان کارشناسای حرفه ای مون نیستش.
  شما استاد هستید خواستم بپرسم که به نظرتون از کجا میتونه باشه.
  لطف میکنید هر چه زودتر راهنمایی بفرماییید.
  با تشکر فراوان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام دوست عزیز
   دقت بکنید هر صدایی و یا هر خرابی که در ماشین رخ میده باید به صورت حضوری در تعمیرگاه مزدا بررسی بشه. اما دقت داشته باشید نسبت به تجربیات مجموعه ما این صدا ممکن چندین دلیل داشته باشه. در اولین اشکالی که به نظر میرسه این هستش که ممکن ایراد از دسته موتورها باشه که وقتی دنده عقب میزارید و ماشین میخواد حرکت کنه این صدا ایجاد میشه، البته دو تا دسته موتور وجود داره که باید ببینید جلویی هستش یا پشتی در ابتدا این مورد باید به صورت دقیق بررسی گردد.
   نکته دوم:
   اگر در دست اندازی و یا در حین حرکت ماشین هم این صدا را میشنوید امکان دارد که این صدا از بخش جلوبندی ماشین باشه و احتمال زیاد ممکنه رام ماشینتون شکسته باشه و یا آسیب دیده باشه که در این صورت باید به تعمیرگاه تشریف بیارید و رام ماشین شما تعویض بشه و یا اگر قابل درست کردن هستش، مجددا رفع اشکال بشه و درست بشه.
   این دو مورد از همه بیشتر امکان پذیر هستش و در آخر که نمیخوام نگرانتان بکنم، اگر ماشین مزدای شما مدل پایین هستش و یا تصادف داشتین، امکان داره که این صدا از شاسی ماشین باشه که شکستگی و یا ترک داره که باید هرچه سریعتر بررسی های لازمه را انجام دهید تا اتفاق خاصی پیش نیاد.

 36. سهیلا زمانی
  سهیلا زمانی ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  یک سوال داشتم، چند روزی هستش که پشت آمپرم دمای آب رو درست نشون نمیده و میدونم دمای آب بالا هستش اما روی خط اول بالاتر نمیاد.
  چند تا جا بردم متوجه نشدن باید چی کار کنند.
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید، ما شهرستان هستیم و اومدن خدمت شما برایمان کمی سخت هستش.
  با تشکر فراوان از شما

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام و روز بخیر،
   به احتمال خیلی بالا ممکن هستش که سنسور دمای آب موتور خراب شده باشه و باید تعویضش کنید. کل هزینه اش هم نباید بیش از ۴۰۰.۰۰۰ تومان بشه.
   زمان مورد نیاز برای تعویض هم کمتر از ۱۵ دقیقه میباشد.

 37. صدرا صالح
  صدرا صالح ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  خیلی واقعا تعمیرگاه خوبی هستید، من ماشینم رو هرجا بردم خوب نتونستند درست کنند اما تیم شما کارشان واقعا حرف نداره.ممنون بابت این همه تخصص

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   ممنون از شما و نظر مثبتتان
   ما سعی کرده ایم تا در این چند دهه که در خدمت شما عزیزان هستیم همیشه جزو بهترین باشیم و با تمام قوا به شما عزیزان خدمت نماییم.
   باز هم تشکر میکنم که مارا به عنوان تعمیرگاه مزدای خود انتخاب نموده اید.

 38. محمد رسالت
  محمد رسالت ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  مرسی از خدمات خوبتان، خیلی عالی بود همه چی

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   خواهش میکنم، تشکر از شما بابت نظر مثبتتون

 39. یوسف چراغی
  یوسف چراغی ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام
  بزرگوار کار تعمیرات برق مزدا هم انجام میدین؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۴ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام
   بله کلیه فعالیت های تعمیرات برق مزدا هم در مجموعه ما انجام میپذیرد

 40. صابر صادقی
  صابر صادقی ۱ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

  با سلام و روز بخیر
  دوست گرامی من یک ماشین مزدای قدیمی دارم مدل ۲۰۱۴ که در موقع حرکت احساس کردم که از چرخ جلو صدایی به گوشم میرسه، خیلی بررسی کردم و چند تا تعمیرگاه بردم اما چیزی که هستش کسی متوجه نشد ایراد و این صدا از کجاست.
  از چند نفر آمار گرفتم و تعیمرگاه مزدا شمارا به ما معرفی کردن، من میتونم بیام خدمت شما بدون وقت قبلی؟
  یک سوال دیگر اینکه این ای سی یو ماشین رو من چند ماه پیش عوض کردم و الان احساس میکنم که عملکرد ماشین مثل گذشته نیست و انگار سنسور گاز و یا سایر سنسورها مثل گذشته عمل نمیکنه، راستی شما نمیدونید که این ای سی یو اروجینال برای مزدا چه برندی هستش؟ من احساس میکنم که اینها ای سی یو اصلی برای من ننداختن و این ای سی یو چینی باشه و عملکردش به شدت ضعیفه.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تا قبل از رسیدن خدمت شما ما بفهمیم چطور میتونیم حل کنیم.
  با تشکر فراوان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۴ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام دوست گرامی
   ببینید بابت چرخ ماشینتون باید خدمتتون عرض کنم که به احتمال زیاد باید مربوط به بلبرینگ چرختون باشه که احتملا خرد شده و باید به تعمیرگاه تشریف بیارید تا بررسی های لازم انجام بشه.
   از جهت ای سی یو که فرمودید، ببینید الان متاسفانه ای سی یو های چینی مانند ژاپنی درست عمل نمیکنند و ممکن هستش که به خاطر همین موضوع باشه. ما تعدادی ای سی یو ژاپنی هنوز داریم که اگر بخواهید میتوانید با ما تماس حاصل نمایید و از موجود بودن و مدل که به سیستم ماشین شما هم بخورد استعلام بگیرید تا جایگزین این ای سی یو چینی کنید و مجدد متوجه خواهید شد که سیستم و عملکرد سنسورها مثل گذشته با دقت خواهد شد.
   از نظر اصل بودن ما فقط قطعات اصلی کار میکنیم و از قطعات جایگزین برای قطعات استفاده نمیکنیم.
   با تشکر فراوان از شما

 41. رضا سالاری
  رضا سالاری ۲ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام دوست گرامی
  واقعا از اطلاعات بسیار خوبتان سپاسگذارم، خیلی خیلی عالیه. کلی استفاده کردیم و احساس میکنم میتونم خیلی بهتر از ماشین استفاده کنم و در مورد بخشهای مختلف هم بیشتر آگاه شدیم.
  ازتون سپاسگذارم

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۴ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

   با سپاس فراوان از شما، خدارو شکر که راضی بودین

 42. هاشم رنجبر
  هاشم رنجبر ۴ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و روز بخیر
  آقا یه راهنمایی میکنید برای مزدا چه شمعی بخریم؟
  هرجا میریم میگن شمع اورجینال نیستش، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۵ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام دوست عزیز
   باید بفرمایید که مزدا شما چه مدلی میباشد و شمع شما پایه کوتاه و یا بلند است؟
   برای خرید شمع مزدا در حال حاضر ما شمع های اورجینال در هر دو بیس را داریم، اما اگر بخواهید شمع اروجینال تهیه بفرمایید باید به چند نکته مهم توجه کنید.
   ۱-نوشته روی سرامیک شمع بسیار مهم هستش که باید کمرنگ باشه چون در کوره ساخته و هک میشه و به همین دلیل رنگش نسبت به شمع های غیر اروجینال کمرنگ تره ( شمع اورجینال نباشه رنگ هک برند به صورت مشکلی پر رنگ هستش )
   ۲- در انتهای شمع که خمیدگی الکترود هستش در شمع های اروجینال یک دست و بدون شکستگی هستش اما در شمع های غیر اورجینال به صورت شکستگی برا خمیدن هستش که کاملا واضح میباشد.
   ۳- رنگ سرامیک شمع های اورجینال شیری رنگ میباشد اما در شمع های غیر اورجینال این رنگ به صورت سفید براق به چشم میخورد
   در بالا نکاتی که اشاره شد به خاطر این میباشد که شما عزیزان بتوانید به خوبی این شمع هارا از یکدیگر تشخیص دهید و به مشکلی بر نخورید و در هر کجا هستید بتوانید این دورا از هم تمایز بدید.

 43. جاوید
  جاوید ۹ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  هزینه تعمیر کامل موتور مزدا ۲۰۰۰ مدل ۹۰ حدودا چقدر میشه؟
  و همچنین هزینه راه اندازی کولر اگر تعمیر و تعویض اساسی لازم داشته باشه؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۰ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام دوست عزیز
   لطف بفرمایید جهت استعلام قیمت ها و زمانی که مورد نیاز هست بابت تعمیر با شماره های درج شده در ابتدا و انتهای صفحه تماس حاصل نمایید.
   با تشکر فراوان

 44. سهیل شادمان
  سهیل شادمان ۱۱ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  دوست گرامی بهترین تعمیرگاه برای تعمیر دیفرانسیل مزدا ۲۰۰۰ کجا هستش؟
  تو تهران دنبال خیلی از تعمیرگاه ها رفتم ولی همشون به نظر خوب نیومدن، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر فراوان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۸ تیر ۱۴۰۲ پاسخ

   با عرض سلام و احترام دوست گرامی
   ما در بالا تعمیرگاه مزدا را معرفی کرده ایم و شما میتوانید نسبت به نظرات و جزئیاتی که در بالا ذکر شده است انتخاب خود را انجام دهید و بهترین تعمیرگاه مزدا را انتخاب نمایید.

 45. هادی تهرانی
  هادی تهرانی ۹ مرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  یک سوال تخصصی داشتم
  تمامی مزداها زنجیر تایم هستند یا اینکه بعضی از مدل ها تسمه تایمن؟
  من الان یک مزدا ۳۲۳ قدیمی دارم، نمیدونم که باید ببرم تسمه تایمش رو عوض کنم یا اینکه اگر زنجیر تایم هستش نیازی به تعمیر آن نمیباشد.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر فراوان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   بله درسته بیشتر ماشین های مزدا زنجیر تایم هستند و کم پیش میاد مدلی از مزدا تسمه تایم باشه، ولی دقت کنید که خود زنجیر تایم هم باید هر چند وقت یکبار مورد بررسی قراربگیره و کاملا چک بشه، چون پس از گذشت زمان این زنجیرها خاصیت خودشان را از دست میدهند و ممکن است در اثر رطوبت و یا فشاری که راننده به آنها می آورد دچار پارگی شوند.
   اگر دوست داشته باشید میتوانید وقت دریافت کنید و خدمات ما برسید تا زنجیر تایم را برای شما بررسی کنیم.

 46. میلاد توانا
  میلاد توانا ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  تعمیرات کامل موتور مزدا ۳ چقدر میشه؟
  میخوام تعمیر اساسی انجام بشه روش و سرسیلندرها، شاتون و بقیه قطعات به طور کامل تعویض بشه.
  ممنون

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ پاسخ

   اگر بخواهید تعمیر اساسی انجام بدین و کلیه قطعات تقریبا عوض بشه و مانند روز اول بشه باید قیمت قطعات به روز محاسبه بشه اما حدودی ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان رو باید براش در نظر بگیرید.
   البته باز هم بستگی داره که چقدر موتور آسیب دیده باشه و شاید قطعات کمتری مورد نیاز باشه و بخشی از موتور مزدا ۳ سالم باشه و هزینتون با دستمزد ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان تموم بشه.
   جهت مشاوره میتوانید با ما تماس حاصل نمایید.

 47. مهدی مرادی
  مهدی مرادی ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام اگر بخواهیم یک ماشین مزدا را به صورت ۰ تا ۱۰۰ اسپرت کنیم و اینکه شتاب اولیه را به طور عجیبی افزایش بدیم که سایر مزداهای هم سال و هم برند خودش رو با شتاب عجیبی رد کند، به نظرتان بهترین راهکار چیست و ممنون میشم قبل از تماس در همین بخش توضیحات لازمه را بنویسد.
  با تشکر فراوان

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۳ شهریور ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام دوست عزیز و گرامی، دقت داشته باشید که مزدا یک ماشین ژاپنی و توانمندی هستش که میتوان کارهای زیادی را هم روی موتور آن و هم برای سایر قطعات انجام داد.
   اما چند نکته ضروری وجود داره که ما به آن اشاره میکنیم:
   ۱- تامین و پیدا کردن قطعات اسپرت اصلی
   ۲- نگهداری این قطعات ( چون نیاز به بررسی و تعمیر دارند )
   ۳- تامین سوخت خوب با اکتان بالا
   ۴- نیاز به جاده های استاندارد جهت کم کردن هوایی که از زیر ماشین رد میشه
   ۵- سیستم تعلیق حرفه ای
   ۶- تقویت بوستر ترمز که بتونه در شتاب های بالا و اولیه از پس وزن و قدرت بیشتر بر بیاد
   ۷- تقویت سیستم سوخت رسانی و هوا دهی به موتور که بتونه موقع شتاب گیری به اندازه کافی هوا و سوخت را در سیکل موتور ترکیب کنه.
   دقت داشته باشید که کلیه این موارد از موضوعات بسیار مهم و حساسی هستند که باید موقعی که شما ماشین را میخواهید اسپرت کنید در نظر داشته باشید تا همه ی موارد رعایت گردد.
   اما با کمی تقویت که موارد اصولی رعایت بشه واقعا شما یک ماشین با شتاب بسیار بالاتر خواهید داشت که لذت یک رانندگی حرفه ای را تجربه خواهید کرد

 48. مهدی
  مهدی ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ پاسخ

  سلام و تشکر از بابت تمامی راهنمایی ها
  یک سوال تخصصی داشتم
  برای مزدا new چه نکاتی مهم هستش که میخوایم بخریم؟
  ما خیلی فاصله داریم و نمیتونیم پیش شما بیایم، اما ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چطور میتونیم یک ماشین مطمئن خرید کنیم.

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲ مهر ۱۴۰۲ پاسخ

   با سلام دوست عزیز
   در جهت خرید مزدا به خاطر اینکه این ماشین ها مدت طولانی هستش که کار کردند باید به چند نکته توجه ویژه داشته باشید.

   ۱- این ماشین ها در سپر جلو و عقب تعدادی سنسور ( رادار ) دارند که بسیار تعمیرات و جایگزین کردن آنها کار پیچیده ای میباشد، حتما چک کنید که تمامی آنها سالم باشد.
   ۲-چراغ های مزدا ۳ دارای سنسور گردش هستند و این هالوژن های درون چراغ مجهز به موتور گردش میباشد که در هنگام دور زدن چراغ میچرخد و نور جلوی خودرو را تنظیم میکند، به خاطر گران بودن این چراغ ها دقت داشته باشید که حتما سالم باشند.
   ۳- این خودرو به خاطر شتاب بسیار بالایی که دارد، باید قبل از خرید موتور به صورت کامل بررسی گردد چون استفاده از روغن های ارزان و دیر عوض کردن سرویس های دوره ای میتواند آسیب های جدی به آن زده باشد.
   ۴- حتما دقت داشته باشید که جلوبندی از قطعات اورجینال استفاده شده باشد و اگر تعویض هم شده باید از قطعات اصلی برخوردار باشد، در غیر اینصورت هزینه های آن بالا هستش.
   ۵-سیستم کامپیوتری این ماشین ها جهت ریمپ و سایر از یکسری حساسیت ها برخوردارند که باید دقت داشته باشید که به خاطر قیمت بالای ECU تعویض نشده باشند با فرعی.

 49. مهدی
  مهدی ۱ مهر ۱۴۰۲ پاسخ

  ممنون بنده چند روز پیش مراجعه کردم واقعا رضایت خیلی زیادی داشتم.
  با تشکر از تمامی زحمات شما

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۲ مهر ۱۴۰۲ پاسخ

   ممنون از نظر مثبت شما، واقعا ما با تمام وجود تلاش میکنیم تا برای شما عزیزان بهترین تعمیرگاه مزدا باشیم که با خیالی آسوده خودروی خود را بیارید و تعمیرات لازمه را انجام دهید.

 50. کامبیز عظیم زاده
  کامبیز عظیم زاده ۹ مهر ۱۴۰۲ پاسخ

  با سلام و تشکر از تمامی زحماتی که کشیدین و نکاتی که ارائه کردین خیلی مفید بود واقعا
  مرسی که بهترین تعمیرگاه ها را هم معرفی کردین خیلی عالی و جالب بود سبک معرفی شما.
  یک سوال این سنسور اکسیژن مزدا معمولا هر چند وقت یکبار باید عوض بشه و راه حل تستش به چه شکلی هستش؟

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۹ مهر ۱۴۰۲ پاسخ

   با تشکر از شما
   بله، واقعا ما با بررسی هایی که انجام دادیم تعمیرگاه های بالا از بارخورد های خوبی برخوردار بودند و ما سعی کردیم آنهارا به شما عزیزان معرفی کنیم.
   البته سایر تعمیرگاه ها هم کارشون ۱۰۰درصد خوبه ولی ما برای رفاه حال شما سعی کردیم نام برندهای معروف را معرفی کنیم

 51. رضا تاجبخش
  رضا تاجبخش ۲۴ مهر ۱۴۰۲ پاسخ

  به نظر من حرفه ای ترین و بهترین تعمیرگاه مزدا هستند، خیلی کارشون عالی و منصفانه هستش.
  آقای بختیاری که مدیریت اونجا هستند بسیار پر تلاش و درست کار میکنند و هزینه الکی برای ماشین مزدای شما نمیتراشند.
  بازم خیلی جای تشکر داره که همچین تعمیرگاهی وجود دارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *