اصناف شهر
تماس بگیرید
شماره آگهی: 7283
اصناف شهر
فلنج

توضیحات آگهی

فلنج

فلنج یک قطعه ی فلزی میباشد که با آلیاژهای مختلفی آن را میسازند که ساختار آن معمولا یا با مس و یا برنج شکل میگیرد و بستگی دارد که برای چه نوع اتصالی قرار است مورد استفاده قرار گیرد.

در واقع کاری که فلنج انجام میدهد اتصال دادن بین لوله ها میباشد و کاری اساسی در اتصالات محسوب میشود. البته کاربرد آن بسیار زیاد میباشد و برای تمامی اتصالات بین فلزها کاربرد دارد و میتواند بهترین بست محسوب گردد. البته قبل از استفاده از فلنج باید دانش استفاده و اینکه برای چه کاری میخواهید استفاده نمایید و انتخاب نوع آلیاژ آن بسیار حائذ اهمیت بوده و باید با دقت انتخاب نمایید.

اما اینکه چرا فلنج ها اختراع شد، باید این رو در استفاده و سوابق لوله ها بررسی نماییم که در ابتدا لوله ها با طول بسیار زیاد ساخته میشد و وقتی به مشکلی بر میخورد شامل نشتی، بریدگی و یا پوسیدگی و سایر موارد مجبور میشدند که این لوله هارا تعویض نمایند و یا موقعی که میخواستند گردش داشته باشد باید هزینه سنگینی جهت جوشکاری آن انجام میدادند، از همین رو فلنج در جهت رفع تمامی مشکلات به بازار لوله و اتصالات معرفی گردید.

فلنج کمک بسیار زیادی در زمینه اتصالات انجام داد و در کوتاه ترین زمان ممکن شما میتوانید لوله ها و اتصالات خود را اضافه، تعویض و یا کم کنید و از فلنج ها برای اتصالات در پمپ های مختلف، لوله های گاز، آب و سایر انتقال مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از مزیت های مهم فلنج که میتوان به آن اشاره کرد این میباشد که این بست توسط پیچ به یکدیگر متصل میگردند و هر موقع شما بخواهید میتوانید آن را جداسازی یا نصب نمایید و با میزان سطحی که با اتصالات دارد مقاومت چندین برابری داشته و با انجام جوشکاری صحیح و اختصاصی آن این مقاومت به خوبی افزایش پیدا میکند.

معرفی انواع فلنج

همانطور که در بالا اشاره شد، فلنج ها انواع و سبک های مختلفی از نظر اتصالات و آلیاژها دارند که ما آنهارا در بخش های مختلف برای کاربردهای مختلف دسته بندی کرده ایم تا شما عزیزان بتوانید با راهنمایی های انجام شده بهترین خرید را داشته باشید و  درست ترین انتخاب را در حوزه انتخاب فلنج داشته باشید.

قبل از اینکه شما بخواهید فلنج مورد نظر خود را انتخاب نمایید دقت داشته باشید که متاسفانه در بازار فلنج با آلیاژهای تقلبی بسیار زیاد شده است که متاسفانه سبب شده است تا خریداران در بخش اتصالات مشومول ضرر شوند و  شما باید خرید خود را از معتبر ترین جای ممکن انجام دهید، زیرا آن میزان و نوع استاندارد هایی که روی فلنج شما درج شده است باید واقعی باشد و اگر به عنوان مثال میزان فشار باری را 30 بار درج کرده است آن آلیاژ به همین میزان را بتواند تحمل کند و دچار شکستگی و در رفتگی نشود.

ما در مجموه خود سعی کرده ایم که تمامی فلنج ها را با ضمانت انحصاری به شما عزیزان ارائه نماییم تا از نظر استاندارد بودن و کارایی و نوع آلیاژ آن خیال شما عزیزان به طور حتم راحت باشد.

 • فلنج گلودار جوشی ( Welding Neck Flange ):

  فلنج گلودار جوشی شکل ظاهری منحصر به فردی دارد که از ویژگی های آن میتوان گفت:

 • دارای شکل مخروطی میباشد
 • دارای تعداد سوراخ در محور که برای پیچ کردن میباشد
 • جنس آن معمولا از استیل ضد زنگ، فولاد و ریخته گری در آلیاژها با توان بالا ساخته میشود.
 • موارد مورد استفاده آن را میتوان به بخش های زیر تقسیم بندی نمود:

   1-برای انواع پمپ ها

2- یونیت های پالایشگاهی

   3-برای تمامی جدا کننده ها

   4- فیلتراسیون های پالایشگاهی و سایر

   5- برای استفاده در برج های تقطیر

 

 • فلنج اسلیپون (Slip On Flange):

فلنج اسلیپون یک نوع دیگری از این خانواده میباشد که سبک آن فلت میباشد و جهت اتصالات نیاز به جوشکاری با بخش های مختلف اتصالات دارند. اگر بخواهیم بیشتر در باره این مدل توضیح بدیم این سبک از دو قطر مختلف درونی و خارجی تشکیل شده است به همین دلیل وقتی میخواهیم جوشکاری انجام بدهیم در دو ناحیه انجام شده و مقاومت آن بارها و بارها تقویت شده و برای اتصالاتی که نیاز به بار بیشتری دارند توصیه میشود.

از مهمترین تفاوت هایی که بین سبک فلنج اسلیپون و فلنج گلودار وجود دارد میتوان به اندازه و فرق ابعاد کشیدگی در گلودار که بیشتر است اشاره کرد و اسلیپون هم از اندازه کمتری برخوردار بوده و میزان اتصال آن فشار کمتری را تحمل میکند.

 • فلنج ساکتی(Socket Weld Flange):

در فنلج ساکتی در تولید آن برای لوله های کوچک دقت بسیاری شده است و دلیل استفاده از آن برای اتصلاتی که قطر کمتر ولی  بار زیادی دارند مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع فلنج هم مانند سایرین برای اتصال از جوشکاری موررد استفاده قرار میگیرد و آلیاژ چدنی آن که در پالایشگاه ها و جاهایی که میزان بار زیادی در قطر کمتر لوله مورد نیاز است جهت بهترین انتخاب استفاده میگردد.

 

 • فلنج رزوه ای(Threaded Falnge):

یکی از بهترین نوع فلنج ها فلنج رزوه ای میباشد و دیگر نیازی به جوشکاری در این سبک نداریم. خیلی جاها هستش که امکان جوشکاری شاید وجود نداشته باشد، مثل اتصالاتی و یا فضاهایی که اگر بخواهیم از قدررت حرارت استفاده نماییم احتمال انفجار وجود خواهد داشت و جوشکاری غیر ممکن میباشد. خوب در این سبک از قدرت رزوه که بسیار محکم درون سیالات چفت میشود مورد استفاده قرار گرفته است و در نوع استیل آن که ضد زنگ میباشد به دفعات میتوان استفاده نمود.

از کاربرد های دیگر این سبک میتوان به هزینه های به صرفه تر در زمینه تعمیرات، جاهایی که نیاز دارند هر چند وقت یکبار باز شوند و بررسی شوند، میتواند بارها مورد استفاده قرار گیرد. توجه داشته باشید که این سبک فلنج ها یکی از پرکاربردترین در صنعت میباشد و بعد از اختراع آن برای بسیاری از تعمیرکاران و صنعتگران راحتی کار به چندین برابر رسیده و سرعت عملکرد آنان را به صورت چشمگیری افزایش داده است.

 

 • فلنج لپ جوینت(Lap Joint Flange):

یکی دیگر از سبک های لپ جوینت میباشد که از دو بخش تشکیل شده است و هدف از ساخت آن این بوده است که طرفی که نیاز است به بخش گلویی متصل شود را جوشکاری میکنند و درون بخش رینگی قرار میدهند، این کار باعث میشود تا بتواند در حول محور 360 درجه آزدی عمل یک طرف داشته باشد و چرخش کند. اما دقت داشته باشید به خاطر متحرک بودن مقاومت آن مانند سایر فلنج ها نبوده و برای بخش هایی باید استفاده گردد که الزاما ممکن است کمی جابه جایی داشته باشند و جلوی حرکت و چرخش آنان را نمیتوان گرفت.

 

 • فلنج کور(Blind Flange):

همانطور که از اسم آن پیداست برای بخش انتهایی اتصالات و لوله ها مورد استفاده قرار میگیرد و به صورت کامل جلوی ادامه مسیر را در مقاومت های مختلف میگیرد و از جریان جلوگیری میکند. این نوع باید حتما از آلیاژهایی با مقاومت بالا ساخته شود زیرا ممکن است شدت جریان در انتها بسیار بالا بوده و اگر کوجکترین خوردگی و یا آسیبی به آن وارد گردد و یا دچار زنگ زدگی شود میتواند شریان را خارج کند.

برای مثال اگر در پالایشگاه مورد استفاده قرار میگیرد، چون تمامی مواد خطرناک و اشتعال زا بوده باید معمولا از استیل های ضد زنگ و خوردگی مورد استفاده قرار گیرد و یا از جنس فولادی با ضخامت بالا. خوب حتما انتخاب کنید که برای کدام بخش قرار است در صنعت استفاده شود و بر اساس اولویت انتخاب خود را گزینش کنید.

 

 • فلنج عینکی (Spectacle Blind):

خوب یکی از پرکاربرد ترین فلنج ها نوع عینکی میباشد که هم دارای نصب راحت میباشد و هم محدوده فشار ندارند و موقع سفارش بسته به نوع فشار و خرجی جریان میتوانید ابعاد، توان و قطر لازم را سفارش دهید. در این سبک یک طرف ساخته شده از دیسک گرد که کاملا پوشیده شده و به صورت کامل جلوی خروج را میگیرد در واقع مسدود کننده میباشد و طرف دیگر تو خالی بوده و جریان میتواند از آن عبور کند و دلیل نام گذاری آن همانطور که پیداست شبیه به عینک های گرد میباشد و برای بهتر شناخته شدن و به یاد ماندن سبک آن این اسم را انتخاب کرده اند.

 

 • فلنج گلودار گالپرتی جوشی (Galperti):

یکی از مقاوم ترین سبک ها در دمای بسیار بالا و فشار خیلی زیاد نوع گلودار میباشد که بخش گلویی داخل لوله به صورت جوشکاری شده متصل میشود و میتواند در هر زمینه بالاترین بار را تحمل کند. این نوع اتصال آن به صورت لب به لب بوده و میتوان به جرات گفت که یکی از پرکاربردترین ها در بخش صنعت میباشد که در حال حاضر بالاترین سفارش را دارد.

 

چگونه میتوانیم بهترین فلنج را برای کار خود انتخاب کنیم

در شرکت فولاد صنعت ایران ما مشاورین بسیاری را برای راهنمایی شما عزیزان قرار داده ایم تا شما بتوانید با یک تماس نیازهای خود را مطرح کنید و همکاران ما به شما خواهند گفت که کدام یک از فلنج ها بهترین کاربرد را برای شما عزیزان داشته و میبایست در چه ابعاد و آلیاژی مورد استفاده قرار گیرد. ما سعی کرده ایم تا جزو بهترین ها در فروش، ساخت و ارسال این کالا باشیم .

خوب بسیاری از عزیزان تازه وارد بخش صنعت شده اند شاید در موقع انتخاب اشتباهاتی را انجام دهند، برای جلوگیری از آن ما سعی کرده ایم تا به صورت کامل از نیاز شما با خبر بشیم و جندین راه کار به سبک های مختلف برای بهترین خرید به شما نشان دهیم و همکاران ما تمامی سوالات شامل:

 1. نوع سطح اتصال
 2. میزان بار
 3. بالاترین دمای شریان
 4. پایین ترین میزان دما
 5. گاز یا مایعی که در جریان میباشد
 6. اشتعال زا و یا غیر اشتعال بودن
 7. زمان مورد نیاز برای این اتصال که برای چه مدت است

و چندین سوالات دیگر درباره استفاده اختصاصی شما را میپرسند و بهترین و روش جوشکاری و یا نوع اتصال را ارائه میدهند. پس با خیالی آسوده میتوانید از ما کمک بگیرید.

 

بهترین فروشگاه برای خرید فلنج در تهران کدام است

با توجه به اینکه فروشگاه های بسیار زیادی در سطح تهران در حال فعالیت در زمینه فروش این تجهیزات میباشند بسیاری دارای مجوز فعالیت و بسیاری هم به صورت بدون هیچ گونه بررسی قانونی کار میکنند، دقت کنید این شما هستید که باید بهترین را انتخاب نمایید و دوستانی که مجوز دارند نمیتوانند به شما جنس غیر اصل و یا با آلیاژی ترکیبی ارائه کنند تا خدای ناکرده شما عزیزان مشمول ضرر شوید. پس وقت بگذارید و بهترین را انتخاب کنید.

فولاد صنعت ایران با بیش از چندین دهه تجربه و دارا بودن رضایتمندی بسیار در طول فعالیت خود همیشه بهترین را ارائه کرده است و نامی آشنا برای تمامی صنعتگران بزرگ در کشور میباشد. ما همیشه سعی کرده ایم که به صورت صادقانه در کنار شما عزیزان باشیم و میدانیم که سود زیاد در محصولات تقلبی پایان یک معامله میباشد و از همین رو با سود منصفانه و ارائه کالا با آلیاژهای اصلی و خالص در کنار شما و آسودگی افکار شما هستیم.

 

فروش عمده و تک انواع فلنج در بازار تهران

شما عزیزان میتوانید سفارش خود ره به صورت عمده و تک از ما بخواهید و برای هر یک از آنها میتوانید به هر تعداد که مورد نیاز است به ما سفارش دهید تا ما با نازلترین قیمت و رقابتی ترین در بازار تهران به شما عزیزان ارائه نماییم. این محصولات از بخش های مختلفی شامل:

 • اندازه قطر
 • نوع آلیاژ
 • نوع ساخت
 • میزان توان مقاومت
 • سبک

و سایر موارد در موقع ساخت و یا واردات قیمت های مختلفی دارند که باید به تک تک آنان توجه بسیاری داشته باشید. اگر ارزان تر قیمت کردید حتما کمی شک کنید و بدانید که شاید در بخشی از آنها کوتاهی شده است و دلیل اصلی قیمت با اختلاف زیاد در چه چیزی میباشد.

ما تلاش کرده ایم برای صنعتگران عزیز در هر زمینه ای بهترین باشیم و همیشه موجودی بالایی از تمامی سبک ها داشته باشیم تا هر موقع که نیاز داشتند بتوانند با خیالی آسوده خرید کنند و در کمترین زمان ممکن اگر نیاز بود برایشان ارسال خواهد شد و یا میتوانند به صورت حضوری از انبار ما تحویل بگیرند.

 

راه های ارتباط با فولاد صنعت ایران

مدیریت: جناب آقای خدایی و آقای جمشیدی

تماس:

02136348960

09126704520

09128687752

آدرس:

تهران- خیابان خیام شمالی- روبه روی پارک شهر- پاساژ خیام- طبقه 5

 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فلنج”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: