اصناف شهر

5 تا بهترین کافه مافیا در کرج

کافه

۳۰ مهر ۱۴۰۲ 2939 بازدید
اصناف شهر
5-تا-بهترین-کافه-مافیا-در-کرج

5 تا بهترین کافه مافیا در کرج

5 تا بهترین کافه مافیا در کرج

بازی مافیا یک بازی هیجانی و جنجالی است که طرفداران زیادی دارد و به صورت گروهی و دسته جمعی انجام میشود. در این پست ما سعی کردیم 5 تا بهترین کافه مافیا در کرج را به شما معرفی کنیم.
هر چقدر تعداد شرکت کننده ها در این بازی بیشتر باشد، بازی جذاب تر با شور و هیجان بیشتری خواهیم داشت.
حداقل تعداد شرکت کننده ها در این بازی باید پنج نفر باشد.برای شروع این بازی، در ابتدا به شرکت کننده ها نقشی داده میشود و شهر به دو گروه مافیا و شهروند تقسیم میشود.

در این بازی باید فردی به عنوان ناظر بازی وجود داشته باشد که در واقع بازی نمیکنند و اصطلاحا به آن فرد گاد یا خدای بازی گفته میشود.

شرح این بازی به این صورت است که در ابتدا گاد یا خدای بازی که همان فرد ناظر است با پخش کارت بین شرکت کنندگان بازی،
نقش هر فرد را تعیین میکند.در این بازی افراد گروه مافیا هویت هم گروهی های خود را میدانند و یکدیگر را میشناسند و گروه شهروندان که متشکل از شهروند،پزشک و کارآگاه است،
به هیچ عنوان هویت هم گروهی های خود را نمیدانند و یکدیگر را نمیشناسند .

گروه شهروندان باید تلاش خود را بکنند که با زیرکی و آوردن استدلال گروه مافیا را تشخیص دهند.
در این بازی دو موقعیت شب و روز دارد که در موقعیت شب گروه مافیا یکی از افراد شهروند را به قتل می رساند و بعد از آن باید پزشک بازی شهروند کشته شده را شناسایی کند و نجات دهد
در غیر این صورت آن شهروند توسط مافیا به قتل رسیده و باید از بازی خارج شود و اجازه ادامه بازی را نخواهد داشت.

نقش بازی کارآگاه

در طول تمام این مراحل کارآگاه بازی باید تلاش خود را برای شناسایی مافیای بازی بکند و در صورت شناسایی با دلیل و استدلال به شهروندان ثابت کند کدام یک از شرکت کنندگان بازی مافیا هستند.این بازی تا زمانی ادامه پیدا می کند که یکی از دو گروه مافیا یا شهروند برنده بازی شود.اگر تعداد افراد گروه مافیا برابر با تعداد افراد گروه شهروند شود، برنده بازی گروه مافیا خواهد بود در غیر این صورت برنده این بازی گروه شهروند میباشد.گاهی اوقات که در این بازی تعداد شرکت کننده ها زیاد میشود، برای جذابیت یسشتر بازی چند نقش دیگر مانند:تک تیرانداز،غیب گو و سایر  که جزو افراد گروه شهروند میباشند.

همانطور که گفته شد تعداد افراد شرکت کننده در این بازی زیاد است و نیازمند مکان نسبتا بزرگ میباشد و از آنجا که بخاطر تعداد شرکت کنندگان این بازی زیاد است، ممکن است این بازی تا ساعت ها ادامه داشته باشد.لذا مکانی مناسب با صندلی های راحت نیاز است.اکثر طرفداران این بازی کافه هایی که در آن امکان انجام این بازی را دارند، برای انجام بازی مافیا انتخاب میکنند.

کافه های زیادی در شهر وجود دارد که آماده خدمت رسانی به طرفداران این بازی است.در این کافه ها چیدمان صندلی و میزها مناسب برای انجام این بازی است و چیدمان باید به گونه ای باید که تمام افراد این بازی امکان تعامل و صحبت با یکدیگر داشته باشند و زاویه دید مناسبی با یکدیگر داشته باشند.به علت طولانی شدن زمان بازی علاوه بر اینکه شرکت کننده ها نیاز به صندلی های راحت دارند، همچنین باید موقعیتی فراهم باشد که بتوانند نوشیدنی و خوراکی های مورد علاقه خود را نوش جان کنند و رفع خستگی کنند.بنابراین بهترین مکان برای انجام این بازی کافه های مناسب برای بازی مافیا هستند.

بازی در کافه 

اگر برای این بازی به کافه ها مراجعه کنید،میتوانید دیگر مشتریان آن کافه را دعوت به بازی کنید و با اضافه شدن به تعداد شرکت کننده ها بازی بسیار جذاب و شورانگیزی داشته باشید.در این بازی شرکت کنندگان برای دفاع از خود و همچنین بیان استدلالات خود برای پیدا کردن مافیا از صدای بلند استفاده میکنند و باهم بحث میکنند.پس حتما باید محیطی انتخاب کنید که این امکان را داشته باشد.

بنابراین کافه های مناسب برای اجرای بازی مافیا باید ویژگی های زیر را داشته باشند:

 • فضای بزرگ و اختصاصی برای بازی
 • چیدمان مناسب میز و صندالی ها برای بازی
 • مبلمان و صندلی های راحت
 • وجود امکانات و تجهیزات موردنیاز بازی
 • پرسنل خوش برخورد و حرفه ای
 • منوی متنوع
 • آماده شدن سفارشات در کمترین زمان

در ادامه به معرفی تعدادی از کافه های مناسب اجرای بازی مافیا در کرج میپردازیم.

 

تاریخچه بازی مافیا

بازی  مافیا برای اولین بار در کشور مسکو اجرا شد.بازی مافیا از یک پروژه تحقیقاتی شروع شد و به سرعت در تمام جهان نشر پیدا کرد.

دیمیتری دیویدف یک دانشجوی رشته روانشناسی در دانشگاه مسکو بود که برای پروژه تحقیقاتی خود یک موضوع و عنوان جالبی را انتخاب کرد وآن عنوان بازی فکری نقش مخفی مافیا بود.دیمیتری دیویدف برای اولین بار در سال 1986 این بازی جذاب را اجرا کرد.این بازی برای دانشجویان دانشکده روانشناسی بسیار جذاب و جالب بود و حسابی همه دانشجویان را در کلاس ها، راهروها، حیاط و خوابگاه.

مشغول کرده بود.این بازی به سرعت به دانشکده های دیگر دانشگاه راه پیدا کرد و همه را مشغول کرد. از آنجا که بسیاری از دانشجویان دانشگاه مسکو دانشجویان خارجی بودند، این بازی به سرعت در تمام دنیا نشر پیدا کرد.در دهه 1990 میلادی بازی مافیا به اروپا راه پیدا کرد و خیلی زود پایش به آمریکا نیز باز شد. در این سال‌ها دیگر این بازی مختص رده سنی خاص و افراد خاصی نبود و این بازی یک بازی خانوادگی شده و همه افراد خانواده درگیر این بازی میشدند و از اجرای این بازی هیجان زده میشدند.

تاریخچه بازی مافیا در ایران

آغاز ورود بازی مافیا به ایران به دهه هشتاد برمیگردد و در سال 1384 پای مافیا به ایران هم باز شد.مانند سایر کشورهای دنیا این بازی بین دانشجویان رواج داشت و در اجتماعات دانشجویی، اردو ها و خوابگاه ها اجرا میشد.شاید درآن سال ها بازی دزد و پلیس به گوشتان خورده باشد. این بازی همان بازی مافیا بود که گاها ساده تر و با تعداد افراد کمتر از بازی مافیا قابل اجرا بود.

خیلی از مردم ایران در سال 1399 با این بازی آشنا شدند. با وجود برنامه تلویزیونی که به طور رسمی به بازی مافیا اختصاص یافته بود و در آبان 1399 انتشار یافت ،اکثرا مردم با روند و قوانین بازی آشنا شدند و شاهد شور و هیجان این بازی در قالب یک برنامه تلویزیونی شدند.

این برنامه شب های مافیا نام دارد و طی چند فصل از شبکه خانگی فیلیمو انتشار یافت.این برنامه با اجرای زیبای محمدرضا علیمردانی و کارگردانی سعید ابوطالب میباشد.برای اجرای بازی مافیا در این برنامه از افراد مشهور جامعه همچون بازیگران و خوانندگان دعوت میشود.گاها از افراد عادی جامعه هم دعوت میشود.

///////////////////////////////////////////////////////////

 

کافه مافیا در کرج

کافه های زیادی در کرج برای اجرای بازی مافیا وجود دارد.برای اجرای بازی مافیا حتما باید کافه ای را انتخاب کنیم که شرایط انجام بازی را داشته باشد، فضای اختصاصی با ظرفیت بالا برای انجام بازی در نظر گرفته بشود.در ادامه میخواهیم بهترین کافه مافیاهای نقاط مختلف شهر کرج را به شما معرفی کنیم.

در نظر داشته باشید که ما در جهت معرفی این کافه ها به چندین نکته بسیار مهم برای این بازی در نظر گرفته ایم که شامل:

 1. فضای مناسب از نظر وسعت
 2. دارای سرو انواع نوشیدنی های گرم و سرد
 3. مجهز به سیستم تهویه عالی جهت دوستانی که دوست دارند در طول بازی سیگار بکشند
 4. چیدمان مناسب میز و صندلی ها و فضای مناسب بین آنها
 5. سرو غذا هم فست فود و هم غذاهای ایرانی
 6. ارائه انواع بستنی و کیک ها
 7. صندلی های بسیار راحت برای نشستن بیش از 3 ساعت
 8. آماده ارائه خدمات تا نزدیک های صبح
 9. بهره گیری از گادهای معروف و بازی گردان در کرج
 10. دارای ناظم تا از شات در شب جلوگیری شود
 11. بهره گیری از راوی بازی

 

کافه بازی موردور کرج

کافه بازی موردور یکی از کافه بازی های معروف شهر کرج است که مشتریان و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.یکی از دلایل جذب مشتریان و طرفداران زیاد به این کافه، امکان اجرای بیش از 400 بازی فکری ایرانی و خارجی میباشد. شاید کنجکاو شوید و بدلنید نام این کافه یعنی موردور برگرفته از چیست و به چه معناست.اگر فیلم ارباب حلقه ها را دیده باشید، حتما کلمه موردور به گوشتان خورده است .

موردور برگرفته از نام سرزمینی خیالی از فیلم ارباب حلقه ها است.با وجود اینکه این کافه در یکی از محله های اصلی و شلوغ کرج واقع شده است،مکانی دنج و آرامبخش برای بازی و گذراندن اوقات فراغت میباشد.این کافه گوشه ای دنج و خلوت از این محله را به خود اختصاص داده است.شما با هر سن و سلیقه ای از بازی های فکری موجود در این کافه لذت خواهید برد.

همه بازی های قابل اجرا در این کافه مناسب برای همه رده های سنی میباشد و شما میتوانید از حضور در این کافه در کنار میل انواع قهوه ها، انواع نوشیدنی های سرد و گرم،انواع شیک ها،بستنی ها،کیک ها و سایر به بازی های فکری و جذاب از جمله بازی فکری مافیا بپردازید و لذت ببرید. این کافه مانند بسیاری از کافه های بازی چیدمان میز و صندلی های مخصوصی را برای اجرای انواع بازی دارد.

کافه مافیا کرج گوهردشت

کافه اکسترا

کافه اکسترا یکی از کافه های معروف شهر کرج است که طرفداران زیادی دارد.اگر در کرج زندگی میکنید و به دنبال کافه ای دنج با دکوراسیون زیبا و خدمات خوب و مناسب هستید حتما سری به کافه اکسترا بزنید.همچنین این کافه پاتوق کسانی است که به بازی مافیا علاقه دارند.در این کافه سالنی که به بازی اختصاص داده شده است بسیار گرم و صمیمی است.چیدمان مناسب میز و صندلی ها برای تعامل و گفت و گو مشتریان، وجود پنجره های بزرگ و نورپردازی عالی از ویژگی های این سالن است.شما میتوانید در کنار بازی پرهیجانی مافیا طعم بی نظیر نوشیدنی ها، کیک ها و بستنی های این کافه را تجربه کنید و لحظات بسیار زیبا و پر هیجانی را برای خود و دوستانتان به ارمغان بیاورید. محیط این کافه بسیار زیبا و دوست داشتنی است و حتما با حضور در آن احساس خوب و لذت بخشی خواهید داشت.

نشانی:کرج Tسه راه گوهردشت، انتهای خیابان یاسر یکم ( میثم 3 ) پلاک 20

کافه دن کلاب

کافه دن کلاب یکی از کافه های معروف بازی در گوهردشت کرج است.این کافه سالن ها و فضای بسیار زیبایی دارد .این کافه دارای سه سالن مجزا میباشد .با انتخاب و حضور در این کافه فضایی گرم و صمیمی در کنار دوستان خود خواهید داشت.از دیگر امکانات و خدمات این کافه میتوان امکانات لازم برای بازی های فکری مختلف، وجود گرداننده های درجه، برد گیم، بیلیارد و ps4 را نام برد. کافه دن کلاب دارای چندین شعبه است که یکی از شعبه های آن در گوهردشت کرج واقع شده است.بهترین نوشیدنی های سرد و گرم،کیک ها، بستنی ها و را میتوانید در کافه تجربه کنید و از محیط زیبا آن آرامش بگیرید. با حضور در کافه دن کلاب و  شرکت در بازی فکری مافیا میتوانید چند ساعتی از دغدغه های ذهنی خود و شلوغی و هیاهوی شهر دور بمانید و از این بازی فکری و پرهیجان لذت ببرید.

نکته جالبی که در کافه دن کلاب میتوان به آن اشاره کرد این است که هرماه گادهای متنوعی را معرفی میکند تا جذابیت برای دوستانی که به صورت هفتگی حضور دارند بیشتر شود و از شگردهای مختلف گادها بیشتر مطلع شوند و سبک این بازی برای حاضران خسته کننده نباشد.

درباره کافه دن کلاب میتوان به نکات دیگری هم اشاره کرد که به سبک بازی افراد در طول گپ بازی توجه بسیاری میکند و از بازیکنان برتر برای بازی های رده ای و یا گرید بهره میبرد. پس وقتی در این کافه برای بازی مافیا حضور پیدا میکنید سعی کنید با تمام وجود بازی کنید تا شما هم از چشم مجریان یک حرفه ای باشد تا برای روند ها و ترندهای بهتر از بازی شما دعوت به عمل آورند.

نشانی : کرج، فلکه اول گوهردشت، پشت نیکامال، انتهای کوچه‌ی آرش

کافه نورلند

کافه نورلند یکی از کافه های پرطرفدار کرج میباشد .اگر یک بار پا به این کافه بگذارید فضای گرم و صمیمی موجود را به خوبی حس خواهید کرد.طراحی و دیزاین داخلی این کافه بسیار شادی بخش است و انتخاب بسیار مناسبی برای دورهمی های گرم و صمیمی دوستانه و خانوادگی میباشد.در این کافه شما میتوانند انواع بازی های ایرانی و خارجی را اجرا کنید.مهمترین عامل جذب مشتریان به کافه نورلند، امکان استفاده از میز بیلیارد و کنسول های بازی موجود در این کافه میباشد. همچنین  چیدمان میز و صندلی های این کافه به گونه است که مشتریان به راحتی بتوانند دور یک میز بنشینند و برای اجرای انواع بازی همچون مافیا با یکدیگر به تعامل و گفت و گو بپردازند. با انتخاب این کافه برای دورهمی های خود، جمعی گرم و صمیمی خواهید داشت و بهترین نوع نوشیدنی های سرد و گرم، انواع شیک ها و بستنی ها و سایر را میل خواهید کرد.

کافه نورلند برای دوستانی که ممکن است در انتهای شب دچار خواب آلودگی شوند و از جذابیت بازی آنها کم شود دمنوش قهوه ای بی نظیر با سبک اسپرسو در نظر گرفته است که از کافئنین بیشتری برخوردار است و به شما کمک میکند چشمانی تیزبین تا انتهای شب داشته باشید و خلاقیت شما را انتهای بازی مثل دقایق آغازین حفظ میکند.

نشانی : کرج، گوهردشت، بلوار موذن، صد متر بالاتر از دانشگاه آزاد اسلامی کرج

 

اگر مافیا شدیم چطور بازی کنیم و یا مافیا را بهتر بازی کنیم

خوب معمولا دوستانی که پس از معرفی نقش ها و وقتی نقش خودشان را در بازی مافیا پیدا میکنند، از اینجا به بعد کار مافیا دشوارتر میشود چون باید نکات بسیار زیادی را در نظر بگیرند تا نقششان لو نرود. دقت کنید افرادی که در کنار شما نشسته اند در کافه ها ممکن است بسیار حرفه ای و روانشناس باشند و با نگاه کردن به میمیمک صورت شما حس مافیایی بودن را دریافت کنند.

پس دقت کنید از همان ابتدا روی حس خود کنترل داشته باشید و از نشان دادن استرس و یا نگاه خاص که به دنبال سایر مافیا ها و یا یارای خود بگردید پرهیز کنید تا بتوانید پیروز بازی باشید و از همان ابتدا دست خود را لو ندهید.

دقت کنید افرادی که در این بازی شرکت میکنند دارای هوش بازی بالاتری هستند و به خاطر تداوم در این بازی از دقت بسیاری بهره مند هستند پس برای انجام هر کاری مثل قبل بازی رفتار کنید و هیچ علائمی شامل:

 • خنده های استرسی
 • شوخی های الکی
 • تارگت زدن بی مورد قبل از شب اول
 • رفتن در نقش های دیگر
 • دنبال یار خود گشتن
 • بازگو کردن مکرر من شهروندم
 • و سایر بحث هایی که دیگر مافیا بعد از استرس و یا رد نقش میکنند انجام ندهید.

خوب بهتر است این نقش را به نحو احسن بازی کنید تا از طرف یاران خود مورد بازخواست قرار نگیرید، دقت داشته باشید از آنجایی که تعداد مافیا نسبت به شهروندان از تعداد کمتری برخوردار است حساسیت برای یاران شما هم بیشتر است پس تلاش خود را در ابتدا برای بیشتر ماندن در بازی و با هدف پیروزی حفظ کنید و از نقاط ضعف شهروندان برای خطاب قراردادن نقش مافیا به آنها بهره مند شوید.

یکی از راهکارهایی که مافیا برای رد نقش استفاده میکنند این است که شاید نقش های دیگر را در بازی بدزدند و خیلی زیرکانه صاحب نقشی شوند که بتواند اعتماد سایر شهروندان را به دست آورد. دقت کنید نباید علنی این نقش ارائه گردد چون اگر گاد بازی متوجه شود میتواند شما را از بازی حذف کند زیرا بیان نقش در بازی مافیا خطا محسوب میگردد.

معمولا با داشتن  اعتماد به نفس بالا پس از پایان شب اول مافیاها میتوانند به راحتی نقش کارآگاه بودن را از آن خود کنند به سبکی که دیگر کسی و یا شهروندان به شما اعتماد میکنند، اما در نظر داشته باشید قبل از آنکه کارآگاه بخواهد نقش آفرینی کند شما باید حضور خود را به عنوان کارآگاه معرفی نمایید.

نکات دیگری که یک مافیای خوب میتواند داشته باشد این هستش که برای گم کردن رد یاران خود در بازی به یکدیگر تارگت میزنند و وقتی میبینند که دستان زیادی برای یارشان بالا رفته است و نقش او دیگر شو ( لو رفته است) شده است سایر یاران هم به او رای میدهند تا وقتی گاد بازی بعد از حذف مافیا اعلام نقش کرد مافیا ها هم میتوانند از خود دفاع کنند که ما هم مافیا پیدا کردیم و بیرون انداختیم و به قول اصطلاح مافیایی ما میخواهیم اتوبوس شهروندی خودمون رو راه بندازیم و از افراد فریب خورده برای سوار شدن در این اتوبوس تا انتهای مسیر یاری بگیرند.

از دیگر سبک های بازی مافیا که خیلی جذاب میشود تارگت زدن از ابتدای بازی میباشد که به شدت در ابتدای بازی به همدیگر میزنند تا شهروندان گول شدیدی بخورند و نتوانند مافیای واقعی را پیدا کنند ( افکار بازی کنان را بهم میریزند ). این سبک از بازی آنقدر تاثیر گذار هستش که بعد از عقب کشیدن از نقش های خود ( دنده عقب گرفتن از تارگت ها ) دیگر هیچ کسی به این اکیپی که به یکدیگر تارگت زده اند شک نمیکند و یا حداقل نیمی از شهروندان خواهند سوخت تا بتوانند این رابطه های بین مافیا را پیدا کنند.

 

اصطلاحات بازی مافیا

 

اصطلاحات معنی اصطلاحات
گره افتاده مشخص نبودن مافیا بین دو نفر
تیم آپ پشت هم بودن چند نفر
ایزی تارگت کسی که کم تجربه است و مافبا دائم به او تارگت میزند
دنده عقب گرفتن از اتهام به کسی منصرف شدن
گردن گرفتن بیرون رفتن کسی از بازی و اگر نرود آن شخص مافیاست
نایت زده کسی که در شب چشم باز کرده
تو دیوار بودن کسی که برای بازی مفید نیست.
موج سوار کسی که از صحبت های بقیه در بازی استفاده میکند
کتاب باز بودن کسی که نقشش در بازی مشخص شده
باگ دارد ایراد  و مشکل دارد
فکت آن فیر آوردن استدلال الکی و بیهوده
اسکی رفتن حرف کسی را تکرار کردن
کره گیری استفاده کردن از هیچی
بینگو کسی که در طول بازی هیچ رایی نمیدهد
شزم نشو کسی که در حین بازی زرنگ بازی در می آورد
کلپس کرده کسی که خودش را باخته است
کنسه کردن گول زدن و فریب دادن بقیه
پوش شدن بیرون انداختن بازیکنان
سیو کردن / هیل کردن نجات دادن بازیکنن از بیرون رفتن آنها
اکت دادن صدا در آوردن و انجام حرکات اضافه
تارگت بک برگرداندن اتهام از روی کسی
چلنچ / چالش دادن به کسی زمان دادن برای صحبت
شالل کردن شلوغ کردن فضا و جو بازی
طبر بودن یا طبر زدن شهروندی که شهروند دیگر را به عنوان مافیا انتخاب میکند
سیاه بودن کسی که مافیاست
ترن نوبت
سفید بودن کسی که شهروند است
فکت دادن بیان کردن استدلال بازیکنان
لایک تایید کردن استدلال و صحبت بقیه بازیکنان
فکت دادن بازیکنان استدلال خود را بیان میکنند
نوب کسی که بی تجربه است و بازی بلد نیست
شیک کردن برهم زدن بازی برای انحراف ذهن بقیه بازیکنان
دیس لایک تایید نکردن استدلال و صحبت بقیه بازیکنان
تارگت کردن اتهام به بقیه بازیکنان

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. هادی صالح فر
  هادی صالح فر ۱ آبان ۱۴۰۲ پاسخ

  مرسی از معرفی خوب کافه ها برای بازی مافیا، خیلی خوب بود.
  واقعا کافه هایی که معرفی شدن، جزو بهترین ها هستند برای بازی کردن، آدم لذت میبره واقعا از بازی کردن در این کافه ها.

  1. asnafshahr
   asnafshahr ۳۰ آذر ۱۴۰۲ پاسخ

   با تشکر از نظر مثبت شما، بسیار خرسند هستیم که توانسته ایم بهترین ها را در شهر کرج به شما عزیزان معرفی نماییم.

 2. فهیمه سارا
  فهیمه سارا ۳ آبان ۱۴۰۲ پاسخ

  نسبت به کافه های نام برده شده من خودم خیلی کافه دن کلاب رو دوست دارم و از اهالی کرج که میپرسید بهترین کافه مافیا معمولا اونها هم دن کلاب را به شما معرفی میکنند.
  هم جای خوبی برای دورهمی داره و هم بهترین مکان برای بازی هستش.
  مرسی که معرفی خوبی داشتید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *